Janina Ochojska, założycielka i prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej, oraz obecna europosłanka, podzieliła się niezwykłą wiadomością na platformie X. Po pięciu latach zmagania z chorobą nowotworową, ogłosiła, że udało jej się pokonać raka piersi. Jej słowa pełne są siły, determinacji i wdzięczności wobec tych, którzy wspierali ją w tej trudnej drodze.

"Odetchnęłam z ulgą. Usłyszałam słowa, których oczekiwałam przez pięć lat walki z rakiem. Już go nie ma i co więcej, już ma bardzo małe szanse na powrót" - napisała Janina Ochojska, emanując radością i wdzięcznością za zakończenie trudnej batalii.

Janina Ochojska, znana nie tylko jako aktywistka humanitarna, ale również jako polityk, odważnie podjęła się walki z rakiem piersi, nie zaniedbując jednocześnie swojej roli europosłanki. Jej historia to nie tylko osobista walka z chorobą, ale także inspiracja dla innych, przypominająca o ważności badań profilaktycznych, informuje Wirtualna Polska.

W czasie kampanii wyborczej w 2019 roku, Ochojska nie ukrywała trudności, z jakimi musi się zmierzyć. Jednakże, nie tylko nie zrezygnowała z walki o mandat, ale także postanowiła przekazywać swoje doświadczenia z publicznością, propagując potrzebę świadomości zdrowotnej i profilaktyki.

W swoim wyjątkowym komunikacie na platformie X, Janina Ochojska nie tylko ogłosiła swoje zwycięstwo nad nowotworem, ale również serdecznie podziękowała wszystkim, którzy wspierali ją w tej trudnej walce. Lekarzom, pielęgniarkom, przyjaciołom i nieznanym, którzy wyrazili wsparcie poprzez media społecznościowe, oddała hołd za ich bezinteresowną pomoc.

Działalność humanitarna Janiny Ochojskiej, założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej, jest równie imponująca jak jej osobista odwaga w starciu z rakiem. Organizacja, której jest liderką, wspiera ofiary klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych, zapewniając im nie tylko podstawowe potrzeby, ale również edukację i wsparcie medyczne.

Janina Ochojska, z wykształcenia astronomka, przez wiele lat pracowała w Pracowni Astrofizyki toruńskiego Centrum Astronomicznego PAN. Jej życiowa droga, od działaczki opozycji demokratycznej w czasach PRL-u do posłanki do Parlamentu Europejskiego, jest inspiracją i przykładem determinacji, zarówno w sferze polityki, jak i w walce z chorobą.

Jej osobista wygrana nad rakiem to nie tylko jej prywatne zwycięstwo, ale także symbol nadziei dla wszystkich walczących z chorobą oraz przypomnienie o sile determinacji i wsparcia społeczności.

Jak informował portal "Życie News": Sekret obfitych zbiorów pomidorów. Zakop to i zbieraj pomidory garściami

Przypomnij sobie: Radosne wieści u Małgorzaty Tomaszewskiej. Zwolniona z TVP prezenterka została mamą. Dumny dziadek zdradził płeć i imię dziecka. Jak czuje się gwiazda