Iga Świątek imponuje kolejnym znakomitym występem, zdobywając tytuł podczas turnieju WTA w Dausze. Polka pokonała w finale Jelenę Rybakinę 7:6, 6:2, nie tylko zrewanżowując się za trzy dotkliwe porażki w 2023 roku, ale także osiągając coś niezwykłego - triumf po raz trzeci z rzędu w Katarze, i to bez utraty seta.

Mecz finałowy był pełen emocji, zwłaszcza po utracie pierwszego seta, ale Świątek udowodniła swoją klasę, odrabiając straty i pewnie zwyciężając. To już 18. turniejowe zwycięstwo dla młodej Polki, która imponuje swoją grą, informuje Super Express.

Co sprawia, że to zwycięstwo jest jeszcze bardziej wyjątkowe, to fakt, że przed turniejem w Dausze Świątek nie czuła się pewnie i spodziewała się szybkiej porażki. W wywiadzie po finale, zdradziła, że okres przed turniejem był dla niej trudny, a jej oczekiwania były umiarkowane. Mimo tego, dzięki determinacji i ciężkiej pracy, zdołała przełamać trudności i osiągnąć sukces.

Po zwycięstwie w Dausze Świątek nie ma czasu na świętowanie, ponieważ już rusza do kolejnego wyzwania - turnieju WTA 1000 w Dubaju. Warto zaznaczyć, że Iga Świątek zacznie w 2. rundzie, a jej następnymi potencjalnymi rywalkami są Amerykanka Sloane Stephens lub Francuzka Clara Burel. Świątek podkreśliła, że pomogło jej zaangażowanie zespołu i ciężka praca, a teraz skupia się na kolejnych wyzwaniach.

Triumf w Dausze to nie tylko sportowy sukces, ale także dowód siły, determinacji i talentu młodej polskiej tenisistki, która zdobywa uznanie na światowej scenie.

Jak informował portal "Życie News": Dwie osoby w szpitalu, a jedna nie żyje. Wszystko po zjedzeniu popularnego produktu. RCB pilnie apeluje

Przypomnij sobie: Kuriozalna sytuacja w studiu „Pytania na Śniadanie”. Na antenie TVP doszło do bardzo ostrej wymiany zdań. Konieczna stała się interwencja prowadzącego