Kamil Stoch, jedna z najbardziej utytułowanych postaci w światku skoków narciarskich, nie tylko zdobył liczne medale i tytuły, ale także przekształcił swoje sukcesy sportowe w znaczącą fortunę. Jako wielokrotny mistrz olimpijski, Stoch nie tylko zdobywa laury na skoczni, ale również buduje swoje bogactwo, które szacuje się na około 10 milionów złotych, według polskich mediów.

Główne źródło dochodów Stocha to oczywiście udział w zawodach skoków narciarskich. Każdy start w konkursie przynosi mu różne kwoty, zależne od prestiżu i rangi imprezy. W sezonie 2017/2018 zarobił imponującą sumę 1,2 miliona złotych, a choć w kolejnych sezonach kwoty te zmalały (517 tys. zł w sezonie 2018/2019, 233 tys. zł w sezonie 2019/2020), to sezon 2020/21 okazał się być bardzo udany, zasilając konto Stocha o kolejne 586 000 złotych. W poprzednim sezonie na jego konto wpłynęło 222 000 złotych.

Jednak Kamil Stoch nie polega tylko na sukcesach sportowych. Jego majątek rośnie również dzięki umowom sponsorskim oraz zaangażowaniu w różnorodne przedsięwzięcia komercyjne. 36-latek aktywnie uczestniczy w reklamach, sponsorowanych postach w mediach społecznościowych i innych projektach biznesowych.

Oprócz kariery sportowej, Stoch z żoną Ewą Bilan-Stoch prowadzi własną działalność gospodarczą. Para jest twórcą marki odzieżowej Kamiland, którą sukcesywnie rozwija. Dodatkowo, w Zakopanem, otworzyli muzeum o nazwie Kamiland oraz prowadzą klub narciarski KS Eve-nement Zakopane, gdzie szkolą młode talenty skoków narciarskich.

Kamil Stoch nie tylko zdobywa szczyty na skoczni, ale także w biznesie, demonstrując, że potrafi skutecznie łączyć pasję sportową z przedsiębiorczym duchem.

Jak informował portal "Życie News": Mąż matki 9-letniej Julki przerwał milczenie. "Julka nie dałaby się skrzywdzić"

Przypomnij sobie: Marcin Hakiel ma interesujące plany na przyszłość. Tancerz postanowił o tym, co stanie się z jego dziećmi. Czy Kasia Cichopek zamierza zaprotestować