Ojciec Tadeusz Rydzyk, znany głównie jako założyciel Radia Maryja, ma w swoim portfolio biznesowym miejsce, o którym niewielu jest świadomych. Okazuje się, że redemptorysta jest właścicielem kawiarni w malowniczym Toruniu. To miejsce często odwiedzane przez fanów Radia Maryja, ale nie tylko. Z okazji tłustego czwartku o. Rydzyk przygotował specjalną ofertę słodkości, które z pewnością zaskoczyły lokalnych klientów.

Kawiarnia ojca Tadeusza Rydzyka zlokalizowana jest w okolicy prestiżowych miejsc w Toruniu, takich jak NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, geotermia, Park Pamięci Narodowej czy Muzeum Pamięci i Tożsamości im. św. Jana Pawła II. Zarządzana przez fundację "Lux Veritatis", kawiarnia ta przyciąga gości, głównie turystów i pielgrzymów, oferując im przystępne ceny obiadów i kawy.

Z okazji tłustego czwartku kawiarnia ojca Tadeusza przygotowała specjalną ofertę pączków. Pomimo tego, że lokal zwykle gości najczęściej osoby związane z Radiem Maryja, tym razem skusił także smakoszy słodkości. Ceny pączków wcale nie odbiegają od standardów - każdy z nich kosztuje 5 złotych, co jest porównywalne z cenami innych kawiarni i cukierni w okolicy.

Czy jednak pączki ojca Tadeusza sprostały oczekiwaniom smakowym klientów? W ofercie były cztery różne rodzaje - z marmoladą, budyniem, toffi i adwokatem. Redaktorzy portalu o2.pl postanowili przeprowadzić test smakowy, a zaskoczenie okazało się pozytywne. W szczególności pączek z nadzieniem budyniowym zdobył uznanie za doskonały smak, odpowiedni poziom słodkości oraz obfitość nadzienia. Nieco zaskakującym faktem było odkrycie, że słodkości są zakupione od zewnętrznej piekarni, kiedyś popularnej w regionie.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, zwykle kojarzony z rolą duchownego i działacza mediów, okazuje się być również nieoczekiwanym przedsiębiorcą gastronomicznym, wprowadzając swoją kawiarnię do świata lokalnej kulinarii.

Jak informował portal "Życie News": Szymon Hołownia odpowiada na kontrowersyjne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Marszałek Sejmu nie pozostaje obojętny

Przypomnij sobie: Kochany przez internautów dziadzio Henio odszedł. Wnuczka seniora przekazała niezwykle smutne informacje. Starszy mężczyzna podbił serca tysięcy osób