Minęło 12 lat od chwili, gdy malutka Madzia padła ofiarą bestialskiego morderstwa, wstrząsając opinią publiczną w całej Polsce. Jednak dla matki Madzi, Katarzyny W., to piekło trwa nadal za kratkami. Historię tej dramatycznej sytuacji opowiada Beata Kruger, była asesorka sądowa, która odsiadywała swój wyrok w tym samym więzieniu co Katarzyna W.

Beata Kruger dzieli się wspomnieniami momentu, gdy Katarzyna W. została przywieziona do więzienia. Była zamknięta w izolatce, wyrażając szok i histerię. Krzyczała przez okno, informując całe więzienie, że jest niewinna. Cała sytuacja stanowiła dla niej ogromne wyzwanie, zwłaszcza w kontekście trudności z umieszczeniem jej w celi ze względu na potencjalne zagrożenie ze strony innych więźniarek, informuje Goniec.

Beata Kruger opowiada o trudnościach związanych z przygotowaniem psychicznym Katarzyny W. do odbycia kary, a także koniecznością szczególnej ochrony, ponieważ nie każda osoba mogła siedzieć z nią w celi. Dla wielu osadzonych groziło jej niebezpieczeństwo. Katarzyna W. musiała prowadzić długie rozmowy z psychologiem, a jej pobyt w izolatce był tylko początkiem.

Beata Kruger zaznacza, że Katarzyna W. była wyzywana, atakowana słownie przez inne więźniarki. Jej obecność wzbudzała wrogie nastawienie, będąc jednocześnie obiektem medialnej uwagi. Sytuacja ta stanowiła ogromne wyzwanie dla straży więziennej, starającej się zabezpieczyć Katarzynę W. przed potencjalnymi niebezpieczeństwami.

Dla dzieciobójczyni, jaką stała się Katarzyna W., życie za kratkami to prawdziwe piekło. Beata Kruger podkreśla, że w więzieniu dla kobiet, dzieciobójczynie są traktowane jako najniżej w hierarchii i doświadczają psychicznego i fizycznego znęcania. Zaznacza, że taka kara może być dla nich bardziej uciążliwa niż samotność.

12 lat od tragicznego zdarzenia, opowiadanie Beaty Kruger rzuciło światło na ciężką rzeczywistość Katarzyny W. za kratkami i ukazało, że dla niej każdy dzień to walka o przetrwanie w realnym piekle więziennego życia.

To też może cię zainteresować: W życiu matki Tomasza Komendy nie jest łatwo. Kolejne trudne chwile w rodzinie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To cięcie robi furorę wśród kobiet po 50-tce. Nowa fryzura na wiosnę błyskawicznie stała się hitem salonów fryzjerskich. Niebywały powrót do lat PRL-u