Wprowadzenie nowego programu informacyjnego oznacza zawsze ryzyko, a dla telewizji publicznej Telewizji Polskiej (TVP) zmiana w postaci "19.30" miała na celu dostarczenie widzom obiektywnych informacji. Jednak po miesiącu od debiutu, wyniki oglądalności rzucają nowe światło na to, czy decyzja była trafiona.

Pierwsze zmiany w "19.30" zostały wprowadzone już miesiąc po premierze. Widzowie zauważyli, że kadr został znacząco poszerzony, reagując na ich wcześniejsze sugestie. Jednak to nie wystarczyło, aby zdobyć uznanie wszystkich, informuje Pomponik.

Rekordowa oglądalność miała miejsce w dniu premiery, 21 grudnia 2023 roku, kiedy przed telewizorami zasiadło średnio 4,29 mln widzów. Niestety, od tego momentu liczby spadły, a dane zebrane przez Nielsen Media pokazują, że od 21 do 31 grudnia średnia oglądalność wyniosła jedynie 2,2 mln widzów. Styczeń przyniósł kolejny spadek, co z pewnością nie jest dobrą wiadomością dla twórców programu.

Danuta Holecka, prowadząca konkurencyjny program na TV Republika, może jednak cieszyć się z sukcesu. Zgodnie z danymi Nielsen Media, "Dzisiaj", prowadzone przez Holecką, zanotowało rekordową oglądalność, która praktycznie podwoiła się w ostatnim czasie. Niemniej jednak, problemy z reklamodawcami sprawiają, że zyski nie rosną w tym samym tempie.

Zastanawiające jest, że Marek Czyż, Joanna Dunikowska-Paź, i Zbigniew Łuczyński, prowadzący "19.30", muszą teraz znaleźć sposób, aby ponownie zainteresować widzów. Wyniki styczniowe pokazują, że program utracił znaczną część swojej oglądalności. Czy to tylko kwestia czasu, czy może potrzebne są dalsze zmiany, aby odzyskać zaufanie widzów? Odpowiedzi na te pytania mogą być kluczowe dla przyszłości tego ambitnego projektu informacyjnego."

To też może cię zainteresować: Najnowsze informacje o zmianach w „Pytaniu na Śniadanie”. Kolejni prezenterzy zwolnieni z Telewizji Polskiej. Tej pary nie zobaczymy już na antenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski z powalająca na kolana przepowiednią. Polacy łapią się za głowy przez konieczność zmiany planów. Jaka będzie pogoda wiosną i latem