Jak podaje portal „Goniec”, o krok od tragedii było w Kamieniu Pomorskim. To właśnie tam, z dworca PKP zniknął nagle 5-letni chłopiec. Matka dziecka od razu zaalarmowała policję o zniknięciu swojego synka. Chłopca znaleziono w domu 60-letniego mężczyzny kilka godzin później. Poznajcie szczegóły!

Poszukiwania 5-letniego chłopca w Kamieniu Pomorskim

W poniedziałek 11 grudnia w godzinach wieczornych 5-letni Oskar przebywał wspólnie z mamą na dworcu PKP. Kiedy kobieta zauważyła nieobecność syna około godziny 20:40, od razu zaalarmowała służby i ruszyły poszukiwania dziecka.

W rozmowie z dziennikiem „Fakt” st. sierż. Katarzyna Jasion z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim przekazała, że w akcji poszukiwawczej brali udział nie tylko policjanci, ale także strażacy oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei.

W trakcie prowadzenia akcji poszukiwawczej 5-latka służby dokładnie przeglądały nagrania z kamer monitoringu. To właśnie na jednym z nagrań dostrzeżono uprowadzonego chłopca, któremu towarzyszył starszy mężczyzna. Zważywszy na okoliczności, od razu zdecydowano się na upowszechnienie wizerunku podejrzanego.

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego ruszyli z pomocą

„Chyba największe podziękowania należą się mieszkańcom naszego miasta. Po tym, jak te nagrania pojawiły się w mediach społecznościowych, był z ich strony duży odzew i to dzięki nim udało się go tak szybko zlokalizować” – powiedziała Jasion, dodając, że mężczyznę, który uprowadził Oskara udało się zatrzymać.

Chłopiec został znaleziony około godziny 1 w nocy w mieszkaniu 60-latka przy ulicy Basztowej. Porywacza przebadano na obecność alkoholu w organizmie, te wykazały, że miał 2 promile. Niestety także matka uprowadzonego 5-latka znajdowała się pod wpływem alkoholu w związku z czym, jej syn trafił do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Kadr z nagrań monitoringu miejskiego/goniec.pl
Kadr z nagrań monitoringu miejskiego/goniec.pl
Kadr z nagrań monitoringu miejskiego/goniec.pl

Zarzuty dla mężczyzny i matki chłopca

Polska Agencja Prasowa przekazała, że w czwartek 14 grudnia prokuratura przedstawiła zarzuty zarówno 60-letniemu mężczyźnie, jak i matce uprowadzonego chłopca.

„Mężczyźnie, w którego towarzystwie odnaleziono dziecko, ogłoszono m.in. zarzut uprowadzenia małoletniego poniżej lat 15 wbrew woli osoby powołanej do opieki, wykorzystując jej stan nietrzeźwości” – przekazał w rozmowie z PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Piotr Wieczorkiewicz.

Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu postawiono matce chłopca. Kobieta została objęta dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. Do sądu ma również trafić wniosek o odebranie jej władzy rodzicielskiej nad chłopcem.

O sprawie będziemy was informować na bieżąco.

To też może cię zainteresować: Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek udowodnili, że nie mogą bez siebie żyć. Jeden z portali zwraca uwagę na jeden szczegół

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski wraca do Polski. Muzyk pozwolił sobie na kilka wyjątkowo gorzkich słów. "Najgorsze państwo, w jakim przyszło mi żyć"

O tym się mówi: Magda Gessler znalazła się w poważnych tarapatach. Restauratorce przygląda się prokuratura