Jak podaje portal "Super Express", w sieci pojawiło się porażające nagranie, na którym widać, jak plażowicze próbują uciec z plaży przed burzą. Na filmie zarejestrowano moment uderzenia pioruna, który razi kobietę i mężczyznę. Oboje upadają. Trzeciej widocznej na nagraniu osobie udało się uniknąć najgorszego.

Piorun raził plażowiczów

Nagranie, które obiegło sieć, jest dowodem na to, jak niebezpiecznym zjawiskiem jest burza. Film został nagrany na jednej z meksykańskich plaż w poniedziałek 18 września. Plaża Maruata w Aquili, w turystycznym rejonie Michoacán, cieszy się ogromną popularnością i wypoczywa na niej wiele osób.

Na przerażającym nagraniu widać, jak żywioł nadciąga znad wody w stronę lądu. Plażowicze w popłochu zaczęli szukać schronienia. W pewnym momencie możemy zobaczyć piorun, uderzający w powierzchnię ziemi, a potem dwie upadające na ziemię osoby. Trzeciej udało się uciec.

Z informacji przekazanych przez burmistrza Aquili, wynika, że jedną z ofiar był mężczyzna z sąsiedniego stanu, który na plaży sprzedawał hamaki. Drugą z ofiar była turystka ze stanu Guanajuato.

Jak zachować się w czasie burzy?

Lokalne władze zaapelowały do mieszkańców i turystów, aby śledzili prognozy pogody, a także bacznie przyglądali się aurze. Dodają, że nie należy czekać do ostatniej chwili, tylko po pojawieniu się pierwszych symptomów nadchodzącej nawałnicy poszukać bezpiecznego schronienia, najlepiej w budynku z piorunochronem.

W trakcie burz powinniśmy unikać otwartych przestrzeni. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy w tym czasie do wody, a także nie chowajmy się pod drzewami. Jeśli jesteśmy w górach, jak najszybciej zejdźmy przed ze szczytu, czy z grani. Nie wychodźmy też w góry, jeśli na dany dzień zapowiadane są burze.

Pioruny/YouTube @Projekt Ciekawość
Pioruny/YouTube @Projekt Ciekawość
Pioruny/YouTube @Projekt Ciekawość

Znaleźliście się kiedyś w podobnej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Anna Lewandowska postanowiła zabrać głos w ważnej sprawie. "Będziemy świadkami prania przeróżnych brudów". O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magdalena C. może mieć poważne kłopoty. Aktorka już usłyszała prokuratorskie zarzuty. O co jest podejrzana i co jej grozi

O tym się mówi:Sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego zaskoczyli opiniami na temat prezesa PiS. Zdradzili, jak się mieszka obok znanego w Polsce polityka. Co o nim sądzą