Jak przypomina portal "Goniec", w minioną sobotę doszło do zaginięcia 11-letniej Wiktorii. Dziewczynka miała wyjść wyrzucić śmieci i ślad po niej zaginął. W niedzielę służby zdecydowały się o uruchomieniu procedury Child Alert, a w poniedziałek wczesnym rankiem przekazano wiadomość, że dziecko udało się znaleźć. Nieoficjalnie mówi się o zatrzymaniu jednej osoby. Co wiadomo w sprawie?

Udało się znaleźć Wiktorię z Sosnowaca

W niedzielę 6 sierpnia uruchomiono Child Alert po zaginięciu 11-letniej Wiktorii z Sosnowca. Do zaginięcia dziewczynki doszło w sobotę w godzinach wieczornych. Dziewczynka wyszła z domu, żeby wyrzucić śmieci. Dziewczynka długo nie wracała, co wzbudziło niepokój jej rodziców. Jej telefon milczał. Zawiadomiono służby i rozpoczęły się poszukiwania.

Poniedziałkowy poranek przyniósł dobre wiadomości. Zaginioną dziewczynkę udało się odnaleźć. Z nieoficjalnych ustaleń portalu "RMF FM" wynika, że Wiktoria została odnaleziona w województwie zachodniopomorskim. Dziewczynka była cała. Nieoficjalne informacje wskazują, że w związku ze sprawą zatrzymano jedną osobę.

Dziewczynka jest cała i zdrowa

"Ogromne zaangażowanie wszystkich służb pozwoliło na odnalezienie dziecka. W akcji brali udział policjanci, strażacy, pracownicy GOPR i mnóstwo zwykłych ludzi. Dziewczynka jest cała i zdrowe.Dla jej dobra nie będziemy podawać żadnych szczegółów akcji" - przekazała w poniedziałkowy poranek kom. Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa śląskiej policji.

Rodzice 11-letniej Wiktorii udzielili wyjątkowo krótkiego komentarza "Faktowi". Wynika z niego, że o znalezieniu córki dowiedzieli się z mediów. Podkreślili, że najważniejsze dla nich jest to, że ich dziecko jest całe i zdrowe.

Rzeczniczka śląskiej policji/YouTube @TVP Info
Rzeczniczka śląskiej policji/YouTube @TVP Info
Rzeczniczka śląskiej policji/YouTube @TVP Info

Jeśli pojawią się nowe informacje w sprawie, z pewnością was o nich poinformujemy.

To też może cię zainteresować:Magdalena Stępień reaguje na plotki o jej rzekomym romansie z Marcinem Hakielem. Czy to uciszy spekulacje o ich związku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Za nami prezentacja jesiennej ramówki Polsatu. Edward Miszczak powiedział kilka słów na temat Elżbiety Romanowskiej

O tym się mówi: Piotr Żyła po raz kolejny zaskoczył. Kibice przecierali oczy ze zdumienia, patrząc na naszego skoczka. Uwagę zwracał jeden szczegół