Jak informuje portal "Goniec", dwie osoby zostały rażone piorunem w Rozewiu (województwo pomorskie). Na miejsce zostały wyzwane służby ratunkowe. Jedna z poszkodowanych osób była poparzona, u drugiej doszło do zatrzymania krążenia. Ratownikom udało się przywrócić funkcje życiowe poszkodowanego.

Piorun raził dwie osoby

W czwartek nad Pomorzem przechodziły burze. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku poinformowali, że około godziny 14:40 dostali wezwanie do turystów rażonych piorunem. Na miejscu ratownicy zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich doznał poparzeń, u drugiego doszło do zatrzymania krążenia, które na szczęście udało się przywrócić.

Obaj ranni trafili do szpitala. Policja ustaliła, że mężczyźni próbowali szukać schronienia przed ulewą pod drzewem. Strażacy relacjonowali, że w drodze do poszkodowanych natknęli się na wielu ludzi, którzy w ten sam sposób próbowali ratować się przed nawałnicą.

Burze pokrzyżowały plany prezydenta Dudy

Czwartkowe załamanie pogoda na Pomorzu pokrzyżowało plany prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa miał pojawić się w Gdyńskim porcie wojennym. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zapowiedział, że wizyta odbędzie się w najbliższym czasie.

W trakcie swojej wizyty prezydent Duda miał się zapoznać z oceną bezpieczeństwa na obszarze Morza Bałtyckiego. Co ciekawe, delegacja na czele z prezydentem aż czterokrotnie podchodziła do lądowania na gdyńskim portem lotniczym, ale ze względu na złe warunki pogodowe samolot z głową państwa musiał zawrócić do Warszawy.

Wam też trudne warunki pogodowe dały się we znaki?

To też może cię zainteresować: Nie milkną echa zwolnienia Katarzyny Dowbor z programu "Nasz nowy dom". Sprawa budzi sporo emocji. Edward Miszczak komentuje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magdalena Stępień reaguje na plotki o jej rzekomym romansie z Marcinem Hakielem. Czy to uciszy spekulacje o ich związku

O tym się mówi: Wraca sprawa Doroty z Nowego Targu. Jej mąż dostał od placówki list z kondolencjami. Potwierdził on to, o czym mówiona od dawna