Jak przypomina portal "Super Express", niedawno papież Franciszek zdecydował o nominacji kardynalskiej dla abp. Grzegorza Rysia. Teraz Ojciec Święty podjął kolejną decyzję, która z pewnością jest dla polskiego kościoła powodem do radości. Pochodzący z naszego kraju duchowny, który pełni obecnie posługę w Stanach Zjednoczonych, doczekał się sporego wyróżnienia. Poznajcie szczegóły!

Ks. Sławomir Szkredka dostał awans

9 lipca papież Franciszek został ogłoszony nowym kardynałem Kościoła katolickiego abp. Grzegorza Rysia. Insygnia kardynalskie Ryś odbierze na konsystorzu, który planowany jest na 30 września bieżącego roku w Watykanie. Po tej radosnej dla polskiego kościoła wiadomości, ze Stolicy Apostolskiej popłynęły kolejne dotyczące kolejnego naszego rodaka.

Urodzony w Czechowicach ksiądz Sławomir Szkredka został mianowany przez papieża Franciszka jednym z trzech nowych biskupem pomocniczym archidiecezji Los Angeles. Przełożonym Polaka będzie abp José Horacio Gómez Velasco.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Kim jest bp Szkredka?

Sławomir Szkredka przyszedł na świat 12 maja 1974 roku w Czechowicach. Seminarium duchowne ukończył już w Stanach Zjednoczonych. 12 stycznia 2002 roku przyjął święcenia kapłańskie. Pracował w różnych parafiach na terenie diecezji Los Angeles.

Polski duchowny uzyskał bakalaureat z filozofii i magistra teologii. W 2008 roku ks. Sławomir zaczął studia doktoranckie na papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, które ukończył w 2015 roku.

ks. Sławomir Szkredka/tvp.info.pl
ks. Sławomir Szkredka/tvp.info.pl
ks. Sławomir Szkredka/tvp.info.pl

W czwartek 18 lipca papież Franciszek zdecydował o mianowaniu go biskupem pomocniczym.

To też może cię zainteresować: Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi Lisowi. Dziennikarz musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Żona zobaczyła jak całuje inną. Był pewny, że to koniec ich małżeństwa. Niespodziewanie dostał drugą szansę

O tym się mówi: Policja prowadzi intensywne śledztwo w sprawie zdarzenia na moście w Krakowie. Pojawił się nowy trop. Kim jest pieszy, którego zarejestrowały kamery