Jak podaje portal "Goniec", były wokalista zespołu Chumbawamba Dunstan Bruce w mocnych słowach wypowiedział się o Janie Pawle II. Muzyk nie zostawił też suchej nitki na prezesie Prawa i Sprawiedliwości Jarosławie Kaczyńskim.

Znany muzyk krytykuje Jana Pawła II

Dunstan Bruce był związany przez lata z zespołem Chumbawamba. Grupa święciła największe triufmy na przełomie lat 80. i 90. Muzyk pojawił się ostatnio w Polsce, co miało związek z promocją jego muzyki oraz filmu "I Get Knocked Down", którego inspiracją było życie artysty. Przy okazji udzielił wywiadu "Wirtualnej Polsce".

Wywiad nie pozostawia złudzeń, że muzyk bardzo dobrze orientuje się w sytuacji politycznej panującej w naszym kraju. Nie krył też zaskoczenia, jak wiele w Polsce znajduje się pomników Jana Pawła II, choć jak sam mówił, to tylko dowód na to, że wśród ludzi wciąż jest silne przekonanie, że kościół dba o ludzi.

Zdaniem artysty Kościół katolicki jest to niezwykle silna instytucja, która "z wielkim powodzeniem udaje się zawłaszczyć dyskurs i przekonywać ludzi do swoich kłamliwych poglądów". Bruce stwierdził również, że Jan Paweł II przez lata zbudował fałszywy obraz swojej osoby, przekonując ludzi do tego, że "jest dobry, a wszystko, co robi, jest szlachetne i potrzebne".

Dunstan Bruce/YouTube @I GET KNOCKED DOWN film
Dunstan Bruce/YouTube @I GET KNOCKED DOWN film
Dunstan Bruce/YouTube @I GET KNOCKED DOWN film

Oberwało się Jarosławowi Kaczyńskiemu

Bruce zauważa, że Jarosław Kaczyński umiejętnie obrzydził i obarczył winą za wszystko poprzednie obozy władzy, wykorzystując przy tym wciąż jeszcze dużą naiwność społeczeństwa. Jego zdaniem Kaczyński składa wiele obietnic, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Muzyk stwierdził, że fakt niewypełniania obietnic, udaje się Kaczyńskiemu zakryć przed częścią społeczeństwa ze względu na to, że podporządkował sobie media publiczne.

"To, zdaje się, bardzo duży problem w Polsce, gdzie publiczne media są zawłaszczone przez partię rządzącą i pompują ludziom do głowy propagandę narzucaną przez władzę" - stwierdził artysta.

Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com

Zgadzacie się z tą opinią?

To też może cię zainteresować: Janusz Kowalski zabrał głos w sprawie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polityk nie przebierał w słowach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: