Jak podaje portal "Super Express", do dramatycznej sytuacji doszło na jendnej z plaż w Stanach Zjednoczonych. Niespodziewany podmuch wiatru uniósł jeden z parasoli, który wbił się prosto w klatkę piersiową 63-letniej plażowiczki. Pomimo podjętych działań, życia kobiety nie udało się uratować.

Dramatyczny finał plażowania

63-letnia Tammy Perreault wypoczywała na plaży nad oceanem w miejscowości Garden City w stanie Karolina Północna (USA). Nic nie zapowiadało, że przyjemny wypoczynek skończy się dla niej tak tragicznie. Nagły podmuch wiatru uniósł jeden z niezabezpieczonych parasol, który wbił się prosto w pierś Tammy.

Na pomoc kobiecie ruszyli pozostali plażowicze. Wezwano na miejsce pogotowie, które przetransportowało ranną do jednego ze szpitali. Choć lekarze starali się zrobić wszystko, co było tylko w ich mocy, życia kobiety nie udało się uratować. Zmarła zaledwie godzinę po tym, jak znalazła się w placówce.

"To straszna strata" - tak o śmierci Tammy powiedział w rozmowie z "New York Post" Thomas Bell, zapewniając, że cała lokalna społeczność jest z bliskimi i przyjaciółmi zmarłej kobiety.

Nie pierwszy taki przypadek

Okazuje się, że podobne zdarzenia nie należą do szczególnie rzadkich. Z danych statystycznych przekazywanych przez "New York Post" wynika, że rocznie nawet 3 tysiące osób odnosi obrażenia spowodowane źle zabezpieczonymi parasolami plażowymi.

Do śmierci w podobny sposób doszło również w 2016 roku. Wówczas, na plaży Virginia Beach zmarła 55-letnia Lottie Michelle Belk.

Plażowe parasole mają ostro zakończone końce, co ma umożliwić ich wbicie w piasek. Rozłożyste czasze parasoli sprzyjają zaś temu, żeby nawet najlżejszy podmuch wiatru bez najmniejszego problemu uniósł je do góry.

Parasol na plaży/YouTube @Fabrice Amadeo
Parasol na plaży/YouTube @Fabrice Amadeo
Parasol na plaży/YouTube @Fabrice Amadeo

Spodziewaliście się tak dramatycznego obrotu spraw?

To też może cię zainteresować: Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie ze starszą córką. Janina obchodzi 13. urodziny. Fani aktorki są pewni tego, do kogo podobna jest nastolatka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 25-lecie zespołu Ich Troje. Michał Wiśniewski we wzruszających słowach powiedział o Dodzie

O tym się mówi: Ogromne zmiany w życiu Sanah. Znana artystka niedawno wzięła ślub