Dwóch dziennikarzy portalu „Wirtualna Polska” opublikowało wyniki swojego śledztwa w najnowszym reportażu. Ustalono, że w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie prowadzonym przez siostry prezentki znęcano się nad podopiecznymi.

Dariusz Faron i Szymon Jadczak podają, że wskazują na to opowieści rodzice wychowanków oraz byli pracownicy placówki.

Horror w Małopolsce

Znecanie miało mieć aspekt zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Siostry zakonne i ich pomocnicy mieli trzymać dzieci w specjalnie przygotowanych klatkach.

„Między prętami część dzieci stawała się jeszcze bardziej agresywna. Inne płakały, obiecując poprawę zachowania. Zasada była prosta: dziecka nie można wypuścić, dopóki nie pozwoli na to siostra dyrektorka” – ujawniła była pracownica.

Znęcanie się w DPS / Wirtualna Polska
Znęcanie się w DPS / Wirtualna Polska

Podopiecznych bito oraz przywiązywano do łóżka. Do tego dochodziło celowe zaniedbywanie pod względem higieny, a także wyzywanie i liczne wulgaryzmy.

Biorąc to wszystko pod uwagę, stan wychowanków zamiast się poprawiać po pobycie w DPS, zamiast tego bardzo się pogarszał, zwłaszcza tych z niepełnosprawnością intelektualną.

Dyrektor placówki miała nie reagować na zachowania pracownic oraz liczne skargi. Nie odpowiedziało też Starostwo Powiatowe, które ma nadzorować placówkę, ani też Urząd Wojewódzki w Krakowie. Obecnie sprawa trafiła już do Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej.

Znęcanie się w DPS / Wirtualna Polska
Znęcanie się w DPS / Wirtualna Polska

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Zachodnie media przekonują, że znalazł się dowód na poważną chorobą Putina. Do sieci trafiło najnowsze nagranie z prezydentem Rosji. O co chodzi

Jak informował portal „życie.news”: Program Kuby Wojewódzkiego został zawieszony. Czy to konsekwencje afery z udziałem Rafała Trzaskowskiego i jego skandalicznych słów. Co będzie dalej

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Najnowsze doniesienia na temat rozstania Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy. Czy para może liczyć na stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego

Sprawdź również ten artykuł: Czy członkowie Kukiz’15 wystartują z list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości w wyborach. Prezes Jarosław Kaczyński skomentował właśnie te doniesienia