Jak podaje portal "Wirtualna Polska", Ołena Zełenska w mediach społecznościowych zamieściła zdjęcia ze spotkania z pierwszymi damami Litwy i Francji, które odbyło się online. Swój wpis zaczęła od poruszających słów, "jak dobrze słyszeć głosy przyjaciół".

Ołena Zełenska wciąż na warcie

Ołena Zełenska od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę, stara się stać u boku swojego męża oraz współobywateli. Nie raz łączyła się za pośrednictwem Internetu z europejskimi pierwszymi damami. Wśród rozmówczyń była także Agata Kornhauser-Duda, której Zełenska dziękowała za wsparcie i okazywaną pomoc.

Ostatnio żona Wołodymyra Zełenskiego rozmawiała z pierwszą damą Francji Bridgette Macrone oraz litewską pierwszą damą Dianą Nausedene. Fotorelację ze spotkania Zełenska zamieściła w social mediach. Na zdjęciach, na których pojawia się ukraińska pierwsza dama wygląda na zmęczoną i przybitą, co nie może dziwić, ze względu na okoliczności.

Znalazło się jednak także zdjęcie, na którym widać uśmiechniętą Ołenę Zełenską. "Jak ważne jest, by zadać proste pytanie 'jak się masz?' i samemu na nie odpowiedzieć. To jest bardzo ważne dla każdego z nas, każdego dnia wojny" - napisała pod postem.

Zełenska podziękowała za opiekę i otwartość, z jaką Litwa i Francja przyjęły uchodźców z Ukrainy. Dodała również, że na Litwie powstaje ukraińskie centrum, którego rozwój został zaplanowany przez pierwsze damy Ukrainy i Litwy. Ma to być miejsce, w których następować będzie integracja obywateli litewskich i ukraińskich. Będzie tam można skorzystać z kursów językowych, a także z pomocy psychologa.

Myślicie, że już niebawem dojdzie do zakończenia wojny na Ukrainie?

To też może cię zainteresować: Istotny na Kremlu rosyjski polityk postanowił wyjawić prawdziwy cel inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. W wypowiedzi pojawiła się granica z Polską

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Księżna Kate wystosowała ofertę pracy. Żona księcia Williama poszukuje nowej asystentki. Kandydatka musi spełniać zaskakujący warunek. O co chodzi

O tym się mówi: Żona prezydenta Stanów Zjednoczonych postanowiła spotkać się z uchodźcami z Ukrainy. Jill Biden zapewnia, że istnieje cień nadziei na pokój