Jak podaje portal "Wirtualna Polska", w ostatnim czasie próżno szukać w mediach ministra obrony Rosji, Siergieja Szojgu. Rosyjskie media donoszą, że po raz ostatni polityk był widziany publicznie 11 marca. Dziwi to tym bardziej, że wcześniej Szojgu był bardzo aktywny w mediach.

Niespodziewane zniknięcie ministra obrony

Siergij Szojgu znany był ze swojej medialnej aktywności. Jednak ostatnio próżno szukać gdziekolwiek rosyjskiego ministra obrony. Rosyjskie media wskazują, że polityk zawsze przywiązwał wagę do kontaktów z mediami i kształtowania w nich swojego wizerunku. Przed 11 marca, kiedy widziany był po raz ostatni, praktycznie każdego dnia pojawiał się przed kamerami.

Zaniepokojonych dziennikarzy uspokaja otoczenie ministra obrony, które wskazuje, że Szojgu ma obecnie problemy zdrowotne. Nie brakuje jednak w sieci informacji o tym, że zniknięcie Szojgu jest dowodem na to, że Władimir Putin przestał wsłuchiwać się w głosy swoich doradców.

Ostatnie nagranie, na którym można zobaczyć ministra Szojgu, zostało zrobione w trakcie wręczania przez niego odznaczeń państwowych dla żołnierzy biorących udział w działaniach militarnych na terenie Ukrainy.

Decyzja Szojgu

Tuż przed tym, jak Szojgu zniknął z przestrzeni publicznej, wydał decyzję o tym, że 17-letni członkowie organizacji "Junarmia" będą przygotowywani do "misji specjalnej na Ukrainie", jak jest określana jest w Rosji agresja na Ukrainę.

Z danych szacunkowych wynika, że na ten moment na terenie Rosji jest około 16 milionów niepełnoletnich członków "Junarmi".

Siergiej Szojgu/YouTube @ZPBP
Siergiej Szojgu/YouTube @ZPBP
Siergiej Szojgu/YouTube @ZPBP

Jak myślicie, jaki jest faktyczny powód zniknięcia Siegieja Szojgu?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: