Jak podaje portal "ABC Zdrowie", Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał pilny komunikat. Informuje w nim o wycofaniu ze sprzedaży na terenie całego kraju popularnych leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Poznajcie szczegóły!

GIF wycofuje ze sprzedaży partię tabletek APAP Intense

GIF w wydanym komunikacie wskazał, że ze sprzedaży na terenie całego kraju wycofano partię leku APAP Intense (Ibuprofenum + Paracetamolum), (200 mg + 500 mg)/ tabletki powlekane. Lek stosowany jest zarówno przy gorączce, jak i bólach różnego pochodzenia. Wydawany jest on bez recepty.

APAP Intense/YouTube @USP Zdrowie
APAP Intense/YouTube @USP Zdrowie
APAP Intense/YouTube @USP Zdrowie

Komunikat dotyczy partii o numerze P2009118 z datą ważności do czerwca 2023 roku. Podmiotem odpowiedzialnym jest US Pharmacia Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Decyzja GIF-u została podjęta w czwartek 17 marca.

Decyzję o wycofaniu leku podjęto po wykryciu w nim wady jakościowej. GIF uzyskał informację tę od Narodowego Instytutu Leków, przeprowadzających badanie. W protokole wskazno, że wspomniana wada dotyczy parametru wyglądu, który nie odpowiadał dokumentacji specyfikacyjnej. W oparciu o te wyniki zdecydowano w trybie natychmiastowym wycofać serię ze sprzedaży.

APAP intense ma w składzie dwie substancje czynne: paracetamol i ibuprofen. Wykorzystuje się go przy krótkotrwałym leczeniu łagodnych i umiarkowanych dolegliwości bólowych, w tym m.in. bólu głowy, pleców, bólach menstruacyjnych, bólach zębów.

Jeśli stosujesz lek APAP Intense, sprawdź, czy produkt który posiadasz w domowej apteczce, nie pochodzi z wycofanej ze sprzedaży serii.

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: