Jak podaje portal "O2", Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sprzedaży partię wołowego mięsa mielonego o wadze 400 gramów. Powodem takiej decyzji jest wykrycie w produkcie niebezpiecznych bakterii.

Pilny komunikat GIS

Na stronie internetowej GIS pojawił się komunikat o wykryciu w próbce mięsa mielonego wołowego Salmonelli. Wskazano, że choć produkt poddawany jest obróbce cieplnej przed spożyciem, co znacząco ogranicza ryzyko zakażenia przy spożywaniu, to istnieje ryzyko przeniesienia bakterii na inne powierzchnie. Możliwość zakażenia niesie także niewystarczający czas obróbki cieplnej lub zbyt niska temperatura przygotowania wyrobu.

W związku z tym zdecyowano o wycofaniu ze sprzedaży produktu "RZEŹNIK CODZIENNA DOSTAWA Mięso mielone wołowe 400G" o numerze partii 00814922. Podmiotem odpowiedzialnym za produkcję są Zakłady Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. Golina, ul. Dworcowa 47D, 63-200 Jarocin, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30063801 WE.

Wycofane ze sprzedaży mięso wyprodukowane zostało dla sieci sklepów Lidl sp. z o.o. sp. k. ul. Poznańska 48 Jankowice, 62-080 Tarnowo Podgórne.

Nie należy spożywać mięsa

GIS wskazuje, że nie należy spożywać produktu, a szczególnie bez poddania mięsa właściwej obróbce cieplnej. Dodano, że w przypadku wystąpienia objawów Salmonellozy po spożyciu tego produktu, konieczne jest udanie się do lekarza.

Pacjent, lekarz/YouTube @Doktor Michał
Pacjent, lekarz/YouTube @Doktor Michał
Pacjent, lekarz/YouTube @Doktor Michał

Do najczęstszych objawów zatrucia salmonellą należą: nudności, wymioty, wysoka gorączka sięgająca 39 stopni Celsjusza oraz biegunka.

Zakupiliście wspomniany produkt?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: