Jak podaje portal "Wirtualna Polska", pierwsza dama zdecydowała się odpowiedzieć na apel posłanek z Koalicji Obywatelskiej. Jak ustalili dziennikarze WP, Agata Kornhauser-Duda miała je zaprosić je na rozmowę do Pałacu Prezydenckiego. Rozmowa ma dotyczyć budzącego sporo emocji "lex Czarnek".

Agata Kornhauser-Duda będzie rozmawiać o lex Czarnek

Spotkanie żony prezydenta Andrzeja Dudy z posłankami Koalicji Obywatelskiej ma się odbyć w poniedziałek 24 stycznia w południe. Zaproszenie miało zostać skierowane do posłanek bardzo szybko, bo zaledwie 5 minut po tym, jak zakończyła się ich konferencja. Zaproszenie miało nastąpić drogą telefoniczną i zostać skierowane w imieniu pierwszej damy przez urzędników Pałacu Prezydenckiego.

W środę przedstawicielki Koalicji Polskiej zaaplowały do pierwszej damy o to, aby porozmawiała z nimi na temat "lex Czarnek". Apel podpisały cztery posłanki: Kinga Gjewska, Katarzyna Lubnauer, Krystyna Szumilas oraz Barbara Nowacka. Ich zdaniem zaproponowane zmiany w systemie edukcji, cofają edukację polskich dzieci o całe dekady.

W swoim apelu, posłanki odwołały się na wieloletnie doświadczenie pierwszej damy, która przed przeprowadzką do Pałacu Prezydenckiego, pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w jednej z krakowskich szkół średnich.

Kontrowersyjne zmiany

Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z posłankami KO nie jest jedynym, jakie ma się odbyć w związku z kontrowersyjnymi przepisami zawartymi w "lex Czarnek". Także współpracownik prezydenta Dudy, Paweł Szrot zapowiedział, że głowa państwa ma się spotkać w sprawie reformy oświaty z Przemysławem Czarnkiem.

Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN

Największe wątpliwości budzi przyznanie przez ustawę większych uprawnień kuratorom oświaty. To właśnie oni mieliby decydować o tym, jakie zajęcia dodatkowe będą odbywały się w szkole. Wpływ na tego rodzaju decyzje do tej pory mieli dyrektorzy placówek oraz rodzice uczniów.

Jakiego efektu tych spotkań się spodziewacie?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: