Jak przypomina portal "O2", w piątek media obiegła informacja o tym, że Jacek Kurski pojawił się na finale Eurowizji Junior w czasie, kiedy powinien przebywać w izolacji po zakażeniu koronawirusem. Jako pierwszy poinformował o tym portal "Onet". Do całej sprawy odnieśli się eksperci, którzy nie pozostawili na decyzji o uznaniu Kurskiego za ozdrowieńca suchej nitki.

Zamieszanie wokół Jacka Kurskiego

W ubiegłym tygodniu portal "Onet" donosił, że Jacek Kurski 14 grudnia dowiedział się o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Mimo to nie poddał się obowiązkowi 10-dniowej kwarantanny. 17 grudnia pojawił się na konferencji prasowej odbywającej się w siedzibie TVP. Jakby tego było mało, 19 grudnia pojawił się w Paryżu na finale Eurowizji Junior.

Do publikacji dziennikarzy "Onetu" prezes TVP odniósł się zamieszczając wpis w mediach społecznościowych. W oświadczeniu wskazywał, że 14 grudnia uzyskał status ozdrowieńca. "Diagnozę i fakty potwierdza oficjalne stanowisko Szpitala MSWiA" - napisał.

Podobne informacje zawiera oficjalny komunikat wydany przez Szpital MSWiA. Można w nim było przeczytać, że badanie u Jacka Kurskiego zostało wykonane po fazie aktywnej choroby, aby potwierdzić u niego status ozdrowieńca. Miało ono wykazać czy wydalane przez Kurskiego RNA wirusa jest zaraźliwe.

Epidemiolodzy nie kryją zdumienia, podkreślając, że nie obowiązują przepisy, które pozwalają na zwalninanie z izolacji w taki właśnie sposób. Ich niepokój budzi również fakt, że szpital uznał go za ozdrowieńca na podstawie cykli. Profesor Robert Flisiak (prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, a także jeden z członków Rady Medycznej przy premierze) podkreśla, że nigdy nie ustala się statusu ozdrowieńca w oparciu o "liczbę cykli".

Jacek Kurski/YouTube @Super Express
Jacek Kurski/YouTube @Super Express
Jacek Kurski/YouTube @Super Express

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Dorota Wellman wyznała, że wokół jej męża zawsze było mnóstwo kobiet. Kim jest i czym się zajmuje Krzysztof Wellman

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Duchowny rozwiewa wszelkie wątpliwości. 2 luty 2022 roku to ostateczny termin. O co chodzi

O tym się mówi: Ważna informacja dla beneficjentów programu 500 Plus. Od 2022 roku kwota wzrośnie. Kto może liczyć na dodatek