Jak donosi serwis Biznes Radio Zet, już w sierpniu wiele rodzin będzie mogło liczyć nie tylko na samo świadczenie 500 plus, ale otrzymają również jego wyrównanie. Wszystko zależeć będzie jednak od terminu złożenia wniosku o otrzymani pieniędzy z programu 500 plus. To od tego czynnika będzie zależna wysokość wypłaty świadczenia.

Choć sam program 500 plus w tej chwili nie wymaga składania już wniosków, gdyż jest przyznawany niejako z automatu to przez wzgląd na nowy okres rozliczeniowy, którego początek przypadł na 1 czerwca 2021 roku, rodzice zostali zobligowani do złożenia nowego wniosku o świadczenie, które będzie się im należeć do końca maja 2022 roku.

500 plus z wyrównaniem dla części rodzin? Decyduje szybkość złożenia wniosku

Okazuje się bowiem, że to właśnie data złożenia wniosku zadecyduje o terminie wypłaty świadczenia. Osoby, które zrobiły to dość szybko będą mogły się spodziewać wyrównania. 500 plus od tego roku jest przyznawane na innych zasadach.

Podstawowy termin na wysłanie wniosku, który gwarantuje ciągłość otrzymywania świadczenia minął z końcem kwietnia, jednak osoby, które zrobiły to w maju nie musiały się martwić, gdyż świadczenie z wyrównaniem od czerwca do ostatniego dnia lipca tego roku zostało im wypłacone.

Wyrównania mogą się też spodziewać osoby, które złożyły wniosek w czerwcu. Pieniądze otrzymają na konto do końca sierpnia.

Warto jednak pamiętać, że rodzice, którzy nie złożyli wniosku do końca czerwca i zrobili to dopiero w lipcu nie mają co czekać na wyrównanie za poprzedni okres. Środki za lipiec, sierpień i wrzesień trafią do nich do 30 września 2021.

Jak informował portal "Życie Polska": BARDZO NIETYPOWE ZJAWISKO POGODOWE ZAREJESTROWANE NAD MORZEM. CZY TO MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE DLA PLAŻOWICZÓW? ŁOWCY BURZ PUBLIKUJĄ PORUSZAJĄCE NAGRANIE

Przypomnij sobie: ABONAMENT RTV 2022 NIE DLA WSZYSTKICH! CZĘŚĆ POLAKÓW NIE BĘDZIE MUSIAŁA SIĘ MARTWIĆ OPŁATAMI. KOMU PRZYSŁUGUJE ZWOLNIENIE Z ABONAMENTU? TO SPORA GRUPA

Portal "Życie Polska" pisał również: DONALD TUSK I RAFAŁA TRZASKOWSKI MAJĄ POMYSŁ NA PODZIAŁ WŁADZY MIĘDZY SOBĄ? OGÓLNOPOLSKIE MEDIA DOTARŁY DO NIEOFICJALNYCH SZCZEGÓŁÓW. BĘDZIE GORĄCO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI! NIEMAL NA KAŻDYM KROKU CZYHA NA NAS NIEBEZPIECZEŃSTWO O NIEWIELKICH ROZMIARACH. W POLSCE PANUJE INWAZJA KLESZCZY