Jak podaje portal "O2", sieć obiegło kolejne nagranie, na którym uchwycono moment wypadku, w którym zginęła 19-latka. Całe zajście zostało na nim przedstawione z innej perspektywy niż te, które widzieliśmy do tej pory.

Tragiczne zdarzenie w Katowicach

Przypomnijmy, tragedia rozegrała się w sobotę 31 lipca w okolicy ul. Mickiewicza w Katowicach. Młodzi ludzie bili się na środku jezdni, blokując przejazd autobusu, który podjeżdżał wówczas na mieszczący się w tym miejscu przystanek. Na nagraniach z chwili zdarzenia widać, jak kierowca trąbi na bijących się, a później rusza.

Bijący się mężczyźni zdołali odskoczyć, niestety próbująca ich rozdzielić 19-latka nie zdążyła tego zrobić - stała tyłem do pojazdu. Została wciągnięta pod autobus i poniosła śmierć na miejscu. 31-letni kierowaca odjechał z miejsca zdarzenia, pomimo krzyków osób biegnących za nim.

Prokuratura przedstawiła w niedzielę kierowcy zarzut zabójstwa 19-letniej Barbary, a także usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Nowe nagranie

W sieci pojawiło się kolejne nagranie z miejsca tragicznego zdarzenia, przedstawiające to, co się działo od prawej strony. Widać na nim, jak potrącona 19-latka znika pod pojazdem, a osoby które to zobaczyły, próbują zatrzymać autobus. Pod adresem kierowcy słychać wiele wulgaryzmów.

Na nagraniu widać mężczyznę, który stara się biec za autobusem przez kilkanaście metrów. Portal "Fakt" wskazuje, że jest to najprawdopodobniej partner 19-latki. Nagranie to zdaje się potwierdzać słowa 31-latka, który w prokuraturze wskazywał, że odjechał z miejsca wypadku z obawy o własne zdrowie i życie.

"Stwierdził, że czuł się tak zagrożony, w takim niebezpieczeństwie, że absolutnie nie myślał, co w danym momencie tutaj się dzieje" - wskazywał oskarżony w czasie zeznań składanych w prokuraturze.

Nowe nagranie zmieniło wasz dotychczasowy osąd?

To też może cię zainteresować: Płaca minimalna w 2022 roku będzie wyższa niż zakłada to ustawa? Minimum tyle zarobimy w przyszłym roku. Media publikują najnowsze wyliczenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Abonament RTV 2022 nie dla wszystkich! Część Polaków nie będzie musiała się martwić opłatami. Komu przysługuje zwolnienie z abonamentu? To spora grupa

O tym się mówi: Czy nauczyciele będą musieli odbyć obowiązkowe szczepienia przeciw SARS-CoV-2? Związek Nauczycielstwa Polskiego wyraził swoja opinię na ten temat