Niestety, takie informacje dla Polaków nie są najlepsze. Nieuniknione są bowiem podwyżki energii elektrycznej oraz ogrzewania. Kiedy możemy spodziewać się otrzymania wyższych rachunków?

Podwyżki są pewne!

Jak wskazuje Rafał Gawin – prezes Urzędu Regulacji Energetyki podczas rozmowy z dziennikarzami „Rzeczpospolitej”, koszt energii w naszym kraju zależy od kosztu emisji CO2, a ten nieustannie szybuje w górę.

W 2018 roku, ceny energii kształtowały się na granicy poniżej 200 złotych, obecnie wartość samego podatku węglowego wynosi 245 złotych.

- To ogromny wzrost. Zaczęliśmy ciężko pracować, by zmienić tę sytuację, i świadczy o tym zmieniająca się struktura krajowego miksu energetycznego. Instalujemy coraz więcej OZE, m.in. fotowoltaiki, która zwłaszcza w okresie letnim zaczyna już odgrywać istotną rolę w systemie. Zielona energia jest oczywiście tańsza – podkreślił Rafał Gawin.

O jakich kwotach mowa?

Co więcej, prezes URE zaznaczył, że w 2022 roku nieuniknione będą podwyżki energii elektrycznej, jednak na razie za wcześnie jest, aby mówić o kwotach, jakich możemy się spodziewać. Oczywiście wzrost cen energii elektrycznej skutkować będzie także podwyżkami opłat za ogrzewanie!

Nie da się zatem ukryć, że Polacy nie będą zadowoleni z takiego scenariusza. Obecnie przeżywamy bowiem ogromne podwyżki benzyny, a jeszcze wiele osób nie odbiło się z finansowych problemów, jakie spowodowała pandemia.

Jak informował portal "Życie": OGROMNA RADOŚĆ ZNANEGO PIŁKARZA! W ŻYCIU JAKUBA RZEŹNICZAKA ZAJDĄ TERAZ WIELKIE ZMIANY. O CO DOKŁADNIE CHODZI

Przypomnij sobie: KOBIETY ZNÓW WYJDĄ NA ULICE MIAST W CAŁEJ POLSCE? PANIE SPRZECIWIAJĄ SIĘ OTWARCIE TEMU, CO POWIEDZIAŁ NIEDAWNO DORADCA MINISTRA EDUKACJI. JEST GORĄCO

Portal "Życie" pisał również: POLA LIS DOSŁOWNIE ZDĘBIAŁA NA NIETYPOWY WIDOK! CÓRKA KINGI RUSIN I TOMASZA LISA NIE MOGŁA UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. W TLE JEDNA Z PARTII POLITYCZNYCH

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: EDYTA GÓRNIAK ZABIERA SIĘ ZA EDUKACJĘ? GWIAZDA POSTANOWIŁA ZAŁOŻYĆ I WYBUDOWAĆ SZKOŁĘ! CZEGO ZAMIERZA W NIEJ UCZYĆ? NOWA DROGA ŻYCIOWA PIOSENKARKI