W tym roku pogoda nas nie rozpieszcza! Co prawda czasem pojawiają się cieplejsze dni, ale zaraz po nich pojawiają się pochmurne i deszczowe, a temperatura mocno spada. Jak zatem będzie wyglądać zbliżające się wielkimi krokami lato?

Pogoda nie będzie nas rozpieszczać

Jak przekazuje portal Super Express, eksperci nie mają dla nas najlepszych wiadomości. Okazuje się bowiem, że na upały w tym roku nie mamy co liczyć. Południe Europy będzie oczywiście nieustannie obfitować w wysokie temperatury, natomiast nad Europą Środkową dominować będą niżowe fronty atmosferyczne, które spowodują, że temperatury będą dość niskie.

Według danych przekazanych przez portal Accu Weather, średnie temperatury w czerwcu oraz sierpniu nie będą przekraczać 20 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie w lipcu, jednak średnia w tym miesiącu nie przekroczy 25 stopni Celsjusza.

Upalne lato? Tak, ale nie w Polsce

Meteorolodzy z serwisu Accu Weather są przekonani, że w te wakacje Polacy mogą liczyć na tylko kilka krótkich upalnych okresów, po których natychmiast przychodzić będzie ochłodzenie, burze oraz obfite opady deszczu.

Jeśli zatem chcemy faktycznie skorzystać z wysokich temperatur to w tym roku powinniśmy wybrać się do Hiszpanii, Portugalii czy też Włoch lub Francji. W tych miejscach temperatury mogą sięgnąć nawet 40 stopni Celsjusza!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PIELĘGNIARKI W CAŁEJ POLSCE MAJĄ DOŚĆ I ZAPOWIEDZIAŁY PROTEST SWOJEJ GRUPY ZAWODOWEJ. CO TO OZNACZA DLA PACJENTÓW SZPITALI? ZNANA JEST DATA STRAJKU

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA TO, CO MOŻE PRZYJŚĆ PO WAKACJACH? PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZNÓW OSTRZEGA. POJAWIŁY SIĘ WYPOWIEDZI O CZWARTEJ FALI

Z życia gwiazd: ŻONA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MIAŁA ZASKAKUJĄCE PLANY WOBEC SYNA ZNANEGO ARTYSTY? MEDIA DOTARŁY DO OPINII OPIEKUNA KRZYSZTOFA JUNIORA. PADŁY MOCNE SŁOWA