Na stronach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pojawiły się alerty pogodowe. Meteorolodzy prognozują wystąpienie aż trzech niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych: silnego wiatru, intensywnych opadów deszczu oraz oblodzeń. Mieszkańcy których części naszego kraju powinni zachować szczególną ostrożność?

Alerty pierwszego stopnia

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje w południowych obszarach województwa podkarpackiego. Alert obowiązuje do godziny 12:00 we wtorek 29 grudnia w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krośnie, brzozowskim, sanockim, lesim i bieszczadzkim.

Silny wiatr może wystąpić również na obszarze województwa dolnośląskiego. Od wtorku 29 grudnia od godziny 7:30 przez 24 godziny prognozuje wystąpienie w rejonie górskim silnego wiatru o prędkości 25-35 km/h. W porywach wiatr może osiągnąć prędkość do 65 km/h.

Mieszkańcy wymienionych obszarów powinni zachować szczególną ostrożność. Należy unikać parkowania pod drzewami, a także liczyć się z możliwością przerw w dostawie prądu na skutek uszkodzenia linii energetycznych przez wiatrołomy.

Prognozy zagrożeń meteo

Od czwartku 31 grudnia do 1 stycznia 2021 roku prognozuje się wystąpienie na obszarze województwa podkarpackiego opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Suma opadów może wynieść od 30 do 40 mm.

Od wtorku 29 grudnia (od godz. 7:30) przez 24 godziny na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego prognozuje się spadek temperatury poniżej 0, co spowoduje zamarzanie nawierzchni dróg i chodników. Trzeba uważać na możliwe oblodzenia.

Pogoda daje się wam we znaki?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: