Do studia „Pytania na Śniadanie” zapraszani są najróżniejsi goście – począwszy od gwiazd i celebrytów po ekspertów z różnych dziedzin, po polityków. Tym razem na kanapie śniadaniówki zasiadł naukowiec pracujący na co dzień na Politechnice Warszawskiej.

Rozmowa dotyczyła teorii spiskowych dotyczących pandemii koronawirusa, a odpowiedź na jednio z pytań zadanych przez prowadzących zupełnie zszokował zarówno widzów, jak i prezenterów. Ciężko było z tego wybrnąć!

Podczas rozmowy dyskutowano o wynikach raportu, z których można wywnioskować, że jedna piąta populacji Polski nie wierzy w istnienie koronawirusa. Aby pochylić się nad tą kwestią zaproszono do studia programu śniadaniowego Telewizji Polskiej eksperta z Politechniki Warszawskiej. Jego słowa zdumiewają!

Niesamowita sytuacja w „Pytaniu na Śniadanie” Prezenterzy nie wiedzieli, co zrobić, gdy na antenie padła wypowiedź jednego z gości

Prowadzący wydania „PnŚ” byli Tomasz Wolny i Ida Nowakowska. Jednym z argumentów, jakie padły, było to, że koronasceptycy nie wierzą w istnienie patogenu przez praktycznie znikomą zachorowalność w Afryce, do tej pory dziesiątkowanej przez różnorodne choroby ze względu na fatalny poziom higieny i opieki zdrowotnej.

„Jeśli pada takie stwierdzenie, jak podaliście to ja je przyjmuję. A następnie staram się zgłębić, jakie są fakty. Czy nie ma tam chorych, bo nie chorują, czy dlatego, że nie wykonują testów” – powiedział Darek Aksamit, cytowany przez Pikio.

Jednak na antenie padło mocne oskarżenie wobec samego rządu! Ekspert stwierdził, że nie trzeba teorii spiskowych, aby Polacy zaczęli mieć wątpliwości dotyczące pandemii. Podjął kwestię zmiany sposobu liczenia testów i pozytywnych przypadków.

Aksamit stwierdził, że w ten sposób zrzucono na strajki kobiet winę ze wzrost zachorowań, a rząd nie chce przyznać, że nie radzi sobie z panowaniem nad epidemią. „Mamy tu realną konspirację podpartą faktami” – powiedział wprost, wprawiając wszystkich w szok.

fot. TVP VOD

Jak informował portal "Życie": DOBRE WIEŚCI DLA RODZICÓW DZIECI NA KWARANTANNIE. MOGĄ LICZYĆ NA SPORY ZASTRZYK GOTÓWKI, RZĄD POINFORMOWAŁ O ZMIANACH W PRZEPISACH

Przypomnij sobie: CZY W POLSCE ZOSTANIE WPROWADZONA GODZINA POLICYJNA I Z CZYM TO SIĘ WIĄŻE? TAKIE PRAWO ZOSTAŁO WPROWADZONE W KRAJACH EUROPEJSKICH, POLACY MAJĄ OBAWY

Portal "Życie" pisał również: POJAWIŁO SIĘ KOLEJNE DUŻE OGNISKO ZAKAŻEŃ W JEDNYM Z REGIONÓW POLSKI. SYTUACJA DOTKNĘŁA SENIORÓW, WIELE OSÓB MOŻE BYĆ NARAŻONYCH, PRZYKRE WIEŚCI