Jak informuje portal Supe Biznes, nowy zasiłek opiekuńczy będzie dość sporym wsparciem dla rodzin. Okazuje się, że jego kwota nie będzie wynosić 500, ale aż ponad 1000 złotych! Czy jednak zostanie on przyznany wszystkim?

Rodzice mogą liczyć na pomoc!

Już od czterech lat nieprzerwanie funkcjonuje program Rodzina 500 plus, został on bowiem wprowadzony w życie w 2016 roku. Nie ulega wątpliwości, że program ten pomógł wielu rodzinom w podreperowaniu swojego budżetu.

Jak doskonale wiemy, aby otrzymać świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus, nie jest potrzebne spełnienie kryterium dochodowego. Wystarczy tylko złożenie wniosku w danym terminie. Teraz wiele osób może liczyć na dodatkową pomoc.

Okazuje się, że rząd postanowił ponownie pomóc rodzicom dzieci, które zostają w domu z powodu nauki zdalnej, czy też zamknięcia przedszkola czy żłobka. Zgodnie z zapowiedziami już niedługo ponownie uruchomione zostaną wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy!

Minister rodziny i polityki społecznej – Marlena Maląg przekazała, że zasiłek ten będzie przyznawany na dokładnie takich samych zasadach, jakie obowiązywały we wrześniu tego roku. Nie ulega zatem wątpliwości, że wiele rodzin ponownie będzie mogło skorzystać z pomocy!

Przypomnijmy więc, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie mógł być wypłacony przez 21 dni, a dokładnie od 9 do 29 listopada. O jego przyznaniu nie decyduje kryterium dochodowe, a także nie jest brane pod uwagę to, czy rodzina pobiera już świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus.

Jak informował portal "Życie": DYREKTOR JEDNEGO ZE SZPITALI POWIEDZIAŁ PRAWDĘ NA TEMAT TEGO, JAK OBECNIE WYGLĄDA SYTUACJA W PLACÓWKACH MEDYCZNYCH. JEST BARDZO ŹLE

Przypomnij sobie: SZPITAL POLOWY NA STADIONIE NARODOWYM NIEBAWEM ZACZNIE DZIAŁAĆ. ZNANA JEST DATA PRZYJĘCIA PIERWSZYCH PACJENTÓW. ZAŁATWIANE SĄ OSTATNIE FORMALNOŚCI PRAWNE

Portal "Życie" pisał również: PAMIĘĆ O ANNIE PRZYBYLSKIEJ JEST NADAL ŻYWA. SWOJĄ UKOCHANĄ SIOSTRĘ ODWIEDZIŁA AGNIESZKA KUBERA. Z TEJ OKAZJI OPUBLIKOWAŁA PORUSZAJĄCY WPIS