Agata Duda wyjechała właśnie z przydentem Andrzejem Dudą do Rzymu w podróż służbową i oboje postanowili odwiedzić jeden z kościołów. Pierwsza Dama odwiedziła zagromadzenia zakonne, a także złożyła im podziękowania za wieloletnią posługę i podejmowane na rzecz ubogich i potrzebujących działania.

Pierwsza Dama wyjechała wraz z Andrzejem Dudą do Włoch, a konkretnie do Rzymu, gdzie Agata Duda odwiedziła m.in. rzymskie przedszkole prowadzone przez zgromadzenie sióstr zmartwychwstanek.

Miała okazję porozmawiać o działalności pedagogicznej, a także sytuacji szkół we Włoszech w trakcie pandemii i wejściu w nowy sposób edukacji. We Włoch ten zakon wspiera niezwykle mocno działając na rzecz ubogich dzieci. Działa tu od stu lat.

Agata Duda była pod ogromnym wrażeniem zakonnic, które w trakcie epidemii pospieszyły z pomocą w chwili, gdy brakowało personelu medycznego w domach pomocy społecznej i hospicjach, nierzadko z narażeniem własnego życia.

Agata Duda w Rzymie. Jej zdjęcie modlącej się w rzymskim kościele podbija Internet

Agata Duda z prezydentem we Włoszech postanowiła modlić się w jednym z kościołów. Niesamowite zdjęcie zadumanej na modlitwie Pierwszej Damy trafiło do sieci.

Okazuje się, że para prezydencka pojechała do Włoch na spotkanie z papieżem Franciszkiem, a audiencja została zaplanowana na piątek po południu.

Oczywiście, Pierwsza Para weźmie również udział w mszy świętej przy grobie świętego Jana Pawła II w bazylice watykańskiej, który zmarł 15 lat temu.

Jak informuje Fakt, Andrzej Duda to pierwszy prezydent, którego papież Franciszek zdecydował się przyjąć po miesiącach lockdownu. To przełomowe wydarzenie po miesiącach restrykcji.