Jak podaje portal "Fakt", polski misjonarz ks. Edmund Kamiński (54 l.), jadąc na rozwerze został potrącony przez rozpędzony autobus. Duchowny trafił do szpitala znajdującego się w pobliżu Acquavogliera di San Gemini. Lekarze dokładali wszelkich starań, żeby uratować życie polskiego księdza. Niestety nie udało się.

Nie żyje polski duchowny

Ksiądz Edmun Kamiński 26 lipca 2020 roku w trakcie jazdy na rowerze został potrącony przez autobus. Duchownego przetransportowano do szpitala w pobliżu Acquavogliera di San Gemini. Przez kilka godzin lekarze starali się ocalić życie polskiego misjonarza. Niestety ks. Edmund Kamiński w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

"Dnia 26 lipca 2020 r. w wieku 54 lat zmarł śmiercią tragiczną Ksiądz Edmund Kamiński, kapłan Diecezji Terni-Narni-Amelia (Włochy). Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego odbędą się dnia 8 sierpnia 2020 roku (sobota) o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Krzyża Świętego w Łomży. Następnie ciało śp. Ks. Edmunda Kamińskiego zostanie pochowane na cmentarzu komunalnym w Łomży (ul. Przykoszarowa)" - czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym przez ks. Artura Szurawskiego.

Posted by Diocesi di Terni-Narni-Amelia on Sunday, July 26, 2020

Ksiądz Edmund Kamiński

Edmund Kamiński przyszedł na świat w 1966 roku w Kamieniu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku. Pracował na terenie diecezji łomżyńskiej. Potem zdecydował się na posługę misyjną. Posługę sprawował m.in. w Demokratycznej Republice Konga, a przez ostatnie 11 lat przebywał we Włoszech w parafii św. Mateusza.

Na facebookowym profilu Diocesi di Terni-Narni-Amelia, ks. Edmund Kamiński "Był bardzo wrażliwy, lubiany, szanowany przez parafian, kochał ludzi i oni odwdzięczali mu się tym samym. Podobnie było w Afryce, gdzie pracował w latach 90".

Nella serata del 26 luglio, il nostro fratello don Edmund Kaminski, sacerdote di Cristo e pastore della parrocchia di...

Posted by Diocesi di Terni-Narni-Amelia on Sunday, July 26, 2020

Weźmiecie udział w uroczystościach pogrzebowych?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: