Wszyscy Polacy otrzymają dziś niezwykle istotne z punktu widzenia ich bezpieczeństwa wiadomość SMS. Jak wynika z zawartej w nich treści chodzi o nasze bezpieczeństwo i do zaleceń zapisanych w komunikacie trzeba będzie się dostosować. Ostrzeżenie warto wziąć na poważnie, to nie są żarty. Chodzi o dzisiejszą noc, która ma być niebezpieczna. Chodzi o zmieniającą się pogodę.

Polacy otrzymają niezwykle ważny SMS. Co znajduje się w jego treści? Dlaczego trzeba uważać?

W piątek do milionów Polaków trafią specjalne SMS-y o ostrzegawczej treści. Właśnie tego dnia trzeba zachować ostrożność i zastosować się do zaleceń. Co znajduje się w tajemniczym SMS-ie. Chodzi o nasze bezpieczeństwo!

fot. Pixabay

– Uwaga! Dziś (10.07) oraz w nocy silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać silny wiatr – możemy przeczytać w otrzymanej wiadomości, cytowanej przez lelum.pl.

To alert pogodowy, dotyczący zmieniającej się nagle aury, która potrwa aż do sobotniego poranka, 11 lipca. Zdaniem synoptyków, opadów gradu można się również spodziewać w trakcie weekendu.

Władze zalecają, by zabezpieczyć nasze domy i posesje, zebrać z balkonów, parapetów i tarasów wszelkie rzeczy, które może porwać wiatr, mogą zostać zniszczone lub stanowić zagrożenie dla innych osób. Jak zawsze w przypadku burzy, najlepiej zostać w domu, a jeśli nie mamy takiej możliwości szukać bezpiecznego schronienia i nie stawać na wolnego przestrzeni, ani pod drzewami.

for. rcb.gov.pl