Jak co rano, tuż po godzinie 10 na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawiły się nowe informacje o bilans zarażonych koronawirusem. To dziś 259 nowych chorych. Od kilku dni resort na bazie informacji spływających z lokalnych stacji sanitarno-epidemiologicznych z całej Polski potwierdza spadek liczby zarażonych.

Niestety, całkowita liczba zmarłych, najczęściej z powodu chorób współistniejących do COVID-19 przekroczyła 1500 osób. Dziś zmarło kolejnych kilkanaście osób. Obecnie liczba odnotowanych przypadków koronawirusa w Polsce to 35 405 osób od początku ogłoszenia epidemii.

Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia odnotowuje spadek nowych przypadków zarażeń. Jest jednak zła informacja – liczba zgonów przekroczyła już 1500 osób. Kiedy epidemia będzie w odwrocie?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach COVID-19. Bilans przed weekendem

Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Zdrowia w piątek stwierdzono nowych 259 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Znów najwięcej osób to mieszkańcy województwa śląskiego, łącznie 80 osób. 46 osób zarażonych koronawirusem odnotowano w Wielkopolsce, 36 chorych pochodzi z Mazowsza, kolejne 24 osoby to mieszkańcy ziemi łódzkiej. 13 osób chorych wykryto w Małopolsce, tyle samo w świętokrzyskiem, na Podkarpaciu służby zanotowały 12 nowych przypadków.

Dziewięciu nowych chorych zdiagnozowano na Opolszczyźnie, siedem na Podlasiu, pięć na Warmii i Mazurach, cztery na Lubelszczyźnie, cztery na Pomorzu, trzy na Dolnym Śląsku, dwie w województwie zachodniopomorskim i jedną w kujawsko-pomorskim.

Ministerstwo Zdrowia podało również liczbę zgonów. Zmarło łącznie 15 osób, z czego większość miała choroby współistniejące.

Dziś całkowita liczba przypadków koronawirusa w Polsce wynosi 35 405 osób, a zmarło już 1507.

Znany jest również bilans koronawirusa w kontekście sanitarnym. Obecnie hospitalizowanych z powodu koronawirusa jest 1743 osób, w tym 72 z nich są podłączone do respiratorów. 84 790 osób zostało objętych kwarantanną, kolejnych 13 478 nadzorem epidemiologicznym.

Całkowita liczba ozdrowieńców to 22 651 osób.

Jak informował portal "Życie": POLACY OBAWIAJĄ SIĘ O SWOJE ZDROWIE. W POLSCE PANOSZY SIĘ GROŹNA ROŚLINA, BLISKIE SPOTKANIE Z NIĄ MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ POPARZENIEM

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE Z DEBATAMI PREZYDENCKIMI TRWA. W SIECI ZNALAZŁO SIĘ ZAPROSZENIE DO DEBATY KANDYDATÓW W TVP, TREŚĆ BUDZI WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITA POSTAWA PANNY MŁODEJ URATOWAŁA KOBIETĘ W WIELKIEJ OPRESJI. ZDJĘCIA OBIEGŁY CAŁY ŚWIAT