To jeszcze nie koniec walki z koronawirusem na Śląsku. Region od tygodni zmaga się z masowym przyrostem zachorowań na COVID-19 i choć wydawało się, że zamknięcie kopalń, które stanowiły głównie ogniska koronawirusa i najwięcej przypadków zakażeń występowało u górników i pracowników przemysłu wydobywczego, da spodziewany efekt to bilans zachorowań nie obniża się, co wynikałoby z prognoz.

Trudną sytuację na Śląsku badają eksperci z zakresu epidemiologii i wirusologii, jednak obserwacje nie dają jednoznacznego wyniku – skąd się bierze i jak się rozprzestrzenia koronawirus wśród populacji województwa śląskiego. O problemach w walce z koronawirusem i ograniczeniem rozrostu epidemii na Śląsku mówił ostatnio Jacek Sasin. Jego słowa nie napawają optymizmem!

Ze Śląska nadchodzą niepokojące informacje w sprawie sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Mimo deklaracji, ze sytuacja się uspokaja, a największe zagrożenie minęło polskie władze informują o trudnościach. Dane o epidemii wskazują coś bardzo niepokojącego!

Epidemia na Śląsku nie wygasza się w związku z zamknięciem kopalń? Epidemiolodzy rozkładają ręce, o sprawie wypowiedziały się polskie władze

- Dzisiaj możemy powiedzieć, że mamy znacząco mniejszą liczbę osób zarażonych na Śląsku. Od środy zaliczyliśmy wyraźny spadek liczby osób zarażonych. Z ponad 200 osób dotychczas do poniżej 100 wczoraj i dzisiaj. Jest to trend, który będzie się utrzymywał – przekonywał podczas piątkowej konferencji prasowej Jacek Sasin z PiS, cytowany przez portal Pikio.pl.

Sytuacja jednak nie wygląda tak różowo. W samej kopalni Borynia należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej znaleziono kolejnych 58 chorych, a diagnostyka w zakładzie wciąż trwa. Trudno zatem mówić o opanowaniu sytuacji. W tej kopalni przypadków jest coraz więcej.

Na szczęście w Polskiej Grupie Górniczej nie ma na razie nowych przypadków. Do tej pory ustalono tam 1853 chorych na COVID-19, z czego wyzdrowiało już 1313 osób. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 128 przypadkach koronawirusa w regionie.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: CAŁKIEM NOWE, NIESAMOWICIE NIEPOKOJĄCE INFORMACJE WPROST Z WATYKANU. POTWIERDZIŁY SIĘ PRZYKRE SPEKULACJE WIERNYCH

Portal „Życie” pisał również: OGROMNE UTRUDNIENIA W BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ W TEN WEEKEND. KLIENCI KILKU SIECI BANKOWYCH BĘDĄ MUSIELI PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KOMPLIKACJE