To może być ogromne wyzwanie dla systemu edukacji w Polsce. Koronawirus poczynił wielkie spustoszenie, a w trosce o bezpieczeństwo dzieci i ograniczenie do minimum ryzyka możliwości zarażenia się koronawirusem MEN wraz z MSWiA i Ministerstwem Zdrowia podjęli decyzję o zamknięciu szkół 18 marca.

Od tego czasu minęło ponad 3 miesiące, a od dawna było wiadomo, że w tym roku szkolnym dzieci nie wrócą już w mury szkół tak, by nie musiały się ze sobą stykać i wzajemnie zarażać. Choć obostrzenia poluzowano i przywrócono w ograniczonym stopniu działalność żłobków, przedszkoli i szkół w zakresie zajęć opiekuńczych, a nie dydaktycznych to rodziców przeraża możliwość, że dzieci nie wrócą do regularnej nauki szkolnej we wrześniu.

Co na to Ministerstwo Edukacji Narodowej? Resort postanowił odnieść się do krążących od kilku dni w Internecie informacji na ten temat!

Polscy uczniowie pozostają w domu od 18 marca i decyzją MEN odbywają wciąż naukę w formie zdalnej aż do końca roku szkolnego, który już za kilka dni. Co jednak będzie po wakacjach? Pojawiły się plotki, że dzieci mogą nie wrócić do szkolnych ław!

Co będzie z polskimi uczniami po wakacjach? Chodza słuchy, że dzieci mogą nie wrócić do nauki w szkolnych murach! Na ten temat wypowiedziało się MEN

O sprawie jako pierwszy poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, który cytuje portal Lelum.pl. Jak twierdzą dziennikarze gazety: „gdyby intensywność epidemii pozostała na niezmienionym poziomie, we wrześniu dzieci również nie wrócą do szkoły”. Dziś nie możemy być pewni, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna we wrześniu, szczególnie, że jesienią sytuacja może się pogorszyć ze względu na nakładanie się ewentualnej drugiej fali koronawirusa z grypą sezonową.

To może być prawdziwy dramat polskich dzieci i młodzieży! Rodzice apelują, że w takiej sytuacji trzeba usystematyzować i usktuczenić sposoby prowadzenia nauki zdalnej tak, aby każde dziecko miało do niej dostęp, uczyło się skutecznie, a co za tym idzie – zyskało równe szanse na zdobycie wykształcenia.

- Dla nas kluczowe jest jednak bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i dyrektorów i zrobimy wszystko, aby byli im je zapewnić. Zadbamy również o to, by forma nauczania była dostosowana do określonych warunków – mówi Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN, w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną, cytowana przez portal Lelum.pl.

Zanim jednak nadejdzie wrzesień, dzieci i młodzież musza zakończyć obecny rok szkolny i odebrać świadectwa. Nie da się ukryć, że to trudny czas dla młodych ludzi. Jak przekonuje MEN, resort podjął rozmowy z Ministerstwem Cyfryzacji na temat udoskonalenia nauki zdalnej. Ma to sprawić, że uczniowie zyskają możliwość pogłębiania wiedzy i przygotowania do egzaminów.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: CAŁKIEM NOWE, NIESAMOWICIE NIEPOKOJĄCE INFORMACJE WPROST Z WATYKANU. POTWIERDZIŁY SIĘ PRZYKRE SPEKULACJE WIERNYCH

Portal „Życie” pisał również: OGROMNE UTRUDNIENIA W BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ W TEN WEEKEND. KLIENCI KILKU SIECI BANKOWYCH BĘDĄ MUSIELI PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KOMPLIKACJE