Świadczenie emerytalne to jedna z rzeczy, nad którą debatowali posłowie podczas piątkowego posiedzenia Sejmu. Politycy zdecydowali o przyjęciu nowej ustawy. Na mocy nowego prawa emerytury jednego z roczników zostaną przeliczone na nowo. Z wyższych kwot emerytur będzie mogło skorzystać aż 74 tysiące osób! To wielka grupa Polaków!

Świadczenie emerytalne u wielu emerytów w Polsce może sporo wzrosnąć. Już wkrótce mają wejść w życie nowe przepisy. Wszyscy na to czekali, wiadomo, do kogo trafią wyższe sumy!

Niesamowita informacja dla tysięcy polskich emerytów. Dostaną po przeliczeniu znacznie wyższe świadczenia!

Jak informuje portal Pikio.pl, przeliczone od nowa mają zostać świadczenie emerytalne osób urodzonych w 1953 roku. Za przyjęciem nowego prawa głosowało 445 posłów. Okazuje się, że Lewica i Koalicja Obywatelska apelowały o przeliczenie emerytur wszystkich roczników seniorów pobierających świadczenie, otrzymujących niższe emerytury przez niekorzystne zmiany, lecz wniosek ten odrzucono.

Okazuje się, że właśnie 1953 rocznik otrzymuje dziś najniższe świadczenia emerytalne. Na zmianie może skorzystać aż 74 tysiące osób, które przyszły na świat w 1953 roku. Według wyliczeń ich świadczenia ma wzrosnąć o 202 złote. W nowej ustawie pojawia się także zapis o uregulowaniu różnicy między wypłacaną wcześniej emeryturą, a tą która powinna trafić do rąk seniorów.

Okazuje się, że wyrównanie zaniżonej emerytury ma wynieść średnio około 12 tys. złotych. Gdy prawo wejdzie w życie ZUS będzie miał pół roku na przeliczenie świadczeń wszystkich emerytów z 1953 roku.

fot. pikio.pl

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: CAŁKIEM NOWE, NIESAMOWICIE NIEPOKOJĄCE INFORMACJE WPROST Z WATYKANU. POTWIERDZIŁY SIĘ PRZYKRE SPEKULACJE WIERNYCH

Portal „Życie” pisał również: OGROMNE UTRUDNIENIA W BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ W TEN WEEKEND. KLIENCI KILKU SIECI BANKOWYCH BĘDĄ MUSIELI PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KOMPLIKACJE