Okazuje się, że dzisiejszy dzień pod względem temperatur jest zapowiedzią nadchodzącej kalendarzowej zimy. Termometry w Polsce wskażą maksymalnie od 2 stopni na północy do 6 stopni w południowo-wschodniej części kraju. Nocnych przymrozków mogą się spodziewać jedynie mieszkańcy południowej części Polski.

Przewidywane temperatury

Jak podają synoptycy, najniższe temperatury w całym kraju będą dziś panować na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach. Mieszkańcy tamtych rejonów powinni pamiętać o ciepłym ubraniu – mogą się spodziewać, że maksymalna temperatura będzie wynosić tam 2 stopnie.

Nieco cieplej, bo 3 stopnie na plusie, wskażą termometry w Szczecinie oraz Białymstoku. O jeden stopień więcej ma być w województwie wielkopolskim, śląskim oraz lubuskim. W dużej części kraju temperatura w ciągu dnia będzie wynosić do 5 stopni – mogą się tego spodziewać mieszkańcy województw: dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz mazowieckiego.

Najwyższa dobowa temperatura, czyli 6 stopni, prognozowana jest na Podkarpaciu.

Temperatura w ciągu nocy może spaść do -1 stopnia na południu oraz 4 stopni na plusie w centrum Polski.

Zjawiska atmosferyczne

Dzisiejszy dzień zapowiada się mocno pochmurno. Jak podaje Gazeta.pl, możemy się spodziewać zachmurzeń – umiarkowanego oraz dużego. Miejsca, w których wystąpią większe przejaśnienia, to teren województw: łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz dolnośląskiego.

Deszcz ma wystąpić na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Śląsku, Podkarpaciu oraz Podlasiu.

Deszczu ze śniegiem można się spodziewać w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim, a także na południu małopolskiego.

Niskiej temperaturze będzie towarzyszył na ogół umiarkowany wiatr, jednak w porywach może on być silny na wschodzie kraju oraz słaby na zachodzie.

Przypomnij sobie o… NIESPODZIEWANIE OPÓŹNIONO TERMIN WEJŚCIA W ŻYCIE NIŻSZYCH SKŁADEK ZUS. KTO NA TYM STRACI I ILE

Jak informował portal Życie: OLGA TOKARCZUK ODEBRAŁA NOBLA I MUSI PODZIELIĆ SIĘ NAGRODĄ ZE SKARBÓWKĄ. ILE ODDA POLSKA NOBLISTKA

Portal Życie pisał również o… KRZYSZTOF IBISZ URATOWAŁ ŻYCIE MAŁEMU DZIECKU. "DO KOŃCA ŻYCIA BĘDĘ MU ZA TO WDZIĘCZNA"