Solidarność popiera przywrócenie świadczeń stażowych. Oznaczałoby to, że na emeryturę mogliby przejść mężczyźni, którzy płacili składki przez 40 lat, i kobiety, które płaciły składki przez 35 lat.

Na początek „Solidarności” udało się wprowadzić zakaz handlu w niedzielę, Teraz związkowcy liczą na to, że przywrócone zostaną emerytury stażowe.

Oznaczałoby to możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę przy odpowiednio długim okresie pracy i płacenia składek – 40 lat dla mężczyzn oraz 35 lat dla kobiet.

Seniorzy popierają ten pomysł – nie chcą pracować do końca życia.

Jak podaje WP, wcześniejsze emerytury obejmowałyby wszystkie grupy zawodowe, a nie np. tylko służby mundurowe.

PiS obecnie nie odrzuca tego pomysłu, jednak nie informuje, kiedy mógłby wejść w życie.

– Będziemy przypominać nasze żądanie, także podczas zbliżającej się kampanii prezydenckiej – podkreśla rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Marek Lewandowski.

Chcesz znać wszystkie najnowsze informacje z kraju? Sprawdź tę: POLSKA LIDEREM W LICZBIE POZWOLEŃ NA POBYT DLA OBCOKRAJOWCÓW. KTO NAJCZĘŚCIEJ CHCE ZAMIESZKAĆ W NASZYM KRAJU?

Lubisz oglądać słodkie, a czasem zaskakujące filmiki? To coś dla Ciebie! PEWIEN KOT WYMYŚLIŁ NIEZŁY SPOSÓB NA ZNALEZIENIE WSPÓLNEGO JĘZYKA Z… PSAMI! [WIDEO]

Martyna Piotrowska