Mimo, że prawo jazdy bardzo trudno zdobyć, to jednak największy problem stanowi jego utrzymanie. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić możliwość kierowania pojazdem. Okazuje się, że niewiele osób jest świadoma, że popełnienie tego błędu wiąże się z utratą prawa jazdy nawet na kilkanaście lat. Oto najpopularniejszy błąd popełniany przez kierowców.

Egzamin na prawo jazdy to nie taka prosta sprawa! Ciągłe zmiany w przepisach dotyczących jego przeprowadzania, a także niezliczona ilość pytań sprawiają, że coraz więcej kursantów musi podchodzić do zdawania testu nawet kilka razy. Po przebrnięciu przez ten etap czeka na nich jeszcze większe wyzwanie, jakim jest egzamin praktyczny. W Polsce wciąż niewielu osobom udaje się zdać kurs za pierwszym razem. Dużo częściej można usłyszeć o rekordzistach, którzy mimo kilkunastu prób zdania egzaminu praktycznego wciąż nie posiadają prawa jazdy.

Zobacz także: Więcej kontroli na drogach. Radiowozy będą stały na każdym kroku!

Okazuje się jednak, że dużo większym wyzwaniem dla kierowców jest utrzymanie prawa jazdy w swoim posiadaniu. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że powszechny błąd, który notorycznie popełniają na drodze podczas jazdy może spowodować utratę prawa do kierowania samochodem na wiele lat.

Za ten błąd możesz stracić prawo jazdy!

Ministerstwo Sprawiedliwości znów wprowadza istotne zmiany w przepisach drogowych. Tym razem może to być prawdziwa drogowa rewolucja! Co więcej kierowcy, którzy nie zastosują się do nowego prawa zostaną srogo ukarani.

Przede wszystkim policja rozpoczyna bezkompromisową walkę z piratami drogowymi. Każdy kierowca, który nie zatrzyma się na prośbę policji do kontroli i postanowi odjechać dalej zostanie pozbawiony prawa jazdy nawet na okres 15 lat. Okazuje się, że takie sytuacje zdarzają się w Polsce bardzo często, a znaczne zaostrzenie kar ma zniechęcić do takiego postępowania. To jednak nie koniec kar, jakie mogą zostać nałożone za złamanie tego przepisu. Piratom drogowym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Kierowco, duże zmiany dla Ciebie! Tych dokumentów nie będziesz musiał mieć podczas kontroli

Warto zwrócić także uwagę na pozostałe przepisy, w których mają zajść zmiany. Jednym z przykładów jest zaostrzenie kar w przypadku spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W takiej sytuacji kierowca usłyszy wyrok minimum 2 lata pozbawienia wolności.

Źródło: „Pikio.pl”