Znamy wyniki wyborów parlamentarnych. Przyszedł czas na pierwsze rozmowy o wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2020 roku. Według najnowszego sondażu najlepszym kandydatem opozycji byłby Donald Tusk.

Sondaż pokazał wyraźną przewagę Donalda Tuska nad innymi członkami opozycji.

Według badania przeprowadzonego przez IBRiS dla „Dziennika Gazety Prawnej” oraz RMF FM Tusk został wskazany na najlepszego kandydata przez 50% wyborców Koalicji Obywatelskiej, 27,1% osób opowiadających się po stronie opozycji oraz 15,9% wszystkich badanych.

Drugie miejsce zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska. Wybrało ją 17% wyborców KO, 12,9% zwolenników opozycji i 9,7% wszystkich badanych.

Na trzecim miejscu według sondażu znalazł się Robert Biedroń. Został wskazany przez 8,1% zwolenników KO, 12,9% wyborców opozycji oraz 9,9% wszystkich badanych.

Wśród potencjalnych kandydatów wskazano także Rafała Trzaskowskiego, którego kandydaturę poparło 8,2% wyborców KO, 5,6% zwolenników opozycji i 3,6% ogółu badanych.

Na ostatnim miejscu znalazła się Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Powinna kandydować według 3,9% zwolenników KO, 3,7% wyborców opozycji i 2,5% wszystkich badanych.

Badanie przeprowadzono metodą CATI, na ogólnopolskiej próbie 1100 osób. Sondaż odbył się 12.10.2019.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na fotel prezydencki prawdopodobnie będzie ponownie Andrzej Duda.

O Donaldzie Tusku pisaliśmy także w kontekście jego celnych komentarzy (KOLEJNY MISTRZOWSKI KOMENTARZ DONALDA TUSKA! ON ZNA SIĘ NA INTERNECIE!).

Redakcja Życia przytoczyła także jego wypowiedź, w której odniósł się do pogłosek o swojej kandydaturze w wyborach prezydenckich – CZY TUSK ZOSTANIE NOWYM KANDYDATEM NA PREZYDENTA? PRZEDSTAWIAMY KOMENTARZ POLITYKA!

Źródło: „wp.pl”