Poniedziałek Wielkanocny przyniósł smutną wiadomość dla miłośników polskiego teatru i kina. W wieku 74 lat zmarł Mieczysław Grąbka - wybitny aktor, przez całe swoje zawodowe życie związany ze Starym Teatrem w Krakowie.


Grąbka urodził się w Krakowie w 1950 roku. Już na studiach w PWST dał się poznać jako talent wyjątkowy. Po dyplomie w 1973 roku natychmiast związał się ze Starym Teatrem, stając się filarem jego sceny. Na deskach tego teatru stworzył niezliczone kreacje, wcielając się w postaci z dramatów klasycznych i współczesnych, informuje Super Express.


Jego talent błyszczał nie tylko na scenie. Grąbka z powodzeniem występował również w filmach i serialach. Publiczność pokochała go za role w takich produkcjach jak "Kobieta w kapeluszu", "Vinci", "Wszystkie kobiety Mateusza" czy "Z biegiem lat, z biegiem dni".


Oprócz aktorstwa, Grąbka poświęcał się również pedagogice. Przez wiele lat wykładał na PWST w Krakowie, kształtując kolejne pokolenia aktorów.


Mieczysław Grąbka był nie tylko wybitnym aktorem, ale również człowiekiem o wielkiej kulturze osobistej i skromności. Zawsze oddany sztuce, z pasją przekazywał swoją wiedzę i doświadczenie młodszym kolegom.


Jego śmierć to ogromna strata dla polskiego teatru i kina. Pozostanie w naszej pamięci jako Mistrz sceny i wzór do naśladowania.


To też może cię zainteresować: Zaskakująca wpadka w "Teleexpressie". Maciej Orłoś nie wiedział, co robić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę Harry wyciąga rękę do Williama. Napisał do niego wiadomość. Czy to wystarczy