W najbliższych dniach mieszkańcy zachodniej Polski muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym z powodu planowanych protestów rolników. Już od niedzieli 17 marca na autostradzie A2 oraz niektórych przejściach granicznych spodziewane są blokady, które mogą znacząco wpłynąć na podróże kierowców.


Protestujący rolnicy zapowiadają manifestacje, które obejmą zablokowanie niektórych odcinków autostrady A2 oraz przejść granicznych z Niemcami. Policja ostrzega o możliwościach dużej blokady na autostradzie, co skutkować będzie znacznymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Planowane blokady potrwają od niedzieli 17 marca do środy 20 marca, co może spowodować poważne problemy dla podróżujących.


Komunikat policji wskazuje, że od godziny 13:00 w niedzielę do godziny 22:00 w środę na autostradzie A2 w Świecku oraz na terenie Słubic mogą wystąpić utrudnienia. Dodatkowo, wyjazd i wjazd do Niemiec na autostradzie A2 będzie całkowicie zablokowany na wszystkich pasach ruchu drogowego.


Policjanci będą na miejscu, aby pomóc kierowcom i skierować ich na odpowiednie objazdy. Apelują również o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowych znaków i sygnałów drogowych, zwłaszcza na węzłach autostradowych. Tiry będą kierowane na inne trasy, aby uniknąć zablokowanych odcinków autostrady.


Dla podróżujących na zachód Polski i korzystających z autostrady A2, ważne jest śledzenie informacji policji oraz planowanie tras z uwzględnieniem możliwych utrudnień. Policja zapewnia, że będą informować kierowców o objazdach i kierować ich na drogi, gdzie nie ma blokad, aby minimalizować problemy z podróżą.


To też może cię zainteresować: Nadszedł czas na umycie okien po zimie. Wyczyszczenie pożółkłych ram okiennych może być nie lada wyzwaniem. Wystarczy wlać jeden składnik do wody

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Przygarnąłem bezdomnego staruszka": Igor nie wiedział, na co się pisze