Sprytny plan złodzieja został udaremniony przez policję, jednak konsekwencje jego czynu są o wiele poważniejsze niż się spodziewał. Nagranie z kamery bankomatu i monitoringu uchwyciło moment, kiedy mężczyzna spokojnie czekał przy bankomacie, a następnie zaatakował starszą kobietę, która właśnie wypłacała pieniądze i chowała je do torebki. Całe zdarzenie miało miejsce w Krakowie w połowie stycznia, jak donosi portal info112.


Rabuś został jednak schwytany przez tarnowskich policjantów na Pomorzu, skąd pochodził. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem w Krakowie. Co więcej, z powodu swojej przeszłości kryminalnej, czeka go proces na warunkach recydywy, co grozi mu nawet 18 latami pozbawienia wolności.


"Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali 29-letniego mężczyznę z województwa pomorskiego, poszukiwanego przez krakowskich policjantów pod zarzutem rozboju, a także kradzieży szczególnie zuchwałej popełnionych w warunkach recydywy. Mężczyzna odpowie przed krakowskim sądem, grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności" - wyjaśniła policja.

To zatrważające wydarzenie pokazuje, jak skuteczne mogą być działania organów ścigania w tropieniu przestępców, oraz jak surowe mogą być konsekwencje za popełnione przestępstwa, szczególnie w przypadku recydywy.


To też może cię zainteresować: Te produkty znikną ze sklepów. Już wkrótce niemal każdy Polak to odczuje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Luna w ogniu krytyki. "Polacy mają tendencję do podejmowania dziwnych decyzji"