Protestujący rolnik, 26-letni mężczyzna, otwarcie wyraził żal i frustrację wobec dotychczasowych rządów, które według niego zazwyczaj nie stały po stronie jego społeczności. "Mój tata mówi to samo, mój dziadek mówi to samo. Zawsze nas łupili" - stwierdził bez owijania w bawełnę.

Demonstracja rolników zgromadziła liczne tłumy, a wśród postulatów słychać wyraźne wezwanie do twardszych negocjacji z Unią Europejską w kontekście Zielonego Ładu oraz bardziej restrykcyjnego traktowania produktów rolnych z Ukrainy. Młody rolnik, którego spotkaliśmy, podkreślił jednak, że jego walka nie wynika z politycznych inspiracji czy poparcia dla określonych ugrupowań. Deklaruje, że nie jest ani za Putinem, ani za Unią Europejską, ani za PiS-em, ani za Platformą, informuje Goniec.

W rozmowie z naszymi reporterami młody mężczyzna opowiedział o trudnej rzeczywistości życia rolnika. "Od 15 lat nie było żadnego rządu, żadnego ugrupowania, które by nas wspierało. Zawsze nas łupili" - podkreślił, wyrażając frustrację brakiem wsparcia dla jego społeczności przez lata.

Pytany o argumenty sugerujące, że rolnikom żyje się lepiej, ponieważ nie płacą ZUS-u, z uśmiechem zaznaczył, że emerytury rolników nie należą do najwyższych, przywołując przykład swojej babci. "Moja babcia miała 15 lat temu 800 złotych. Teraz bez żadnych dodatków by miała może 1400 złotych. Jak taka kobieta, która mieszka sama i musi ogrzać dom, jak ona by mogła funkcjonować?" - zapytał retorycznie.

Mężczyzna podkreślił, że stara się pomagać starszym członkom rodziny, co umożliwia im choć minimalne funkcjonowanie. Jednocześnie wyraził pewność, że gdyby musiał płacić ZUS, nie byłby w stanie na niego zarobić.

Opowieść 26-latka, malująca ponury obraz życia rolników, spotkała się z szerokim odzewem i solidarnością w komentarzach. Ostatni sondaż SW Research na zlecenie Goniec.pl wykazał, że aż 66,2 proc. ankietowanych popiera zamknięcie granicy na ukraińskie produkty rolne. Wrażliwe spojrzenie na trudności rolników może być kluczem do zrozumienia i rozwiązania istniejących problemów, które dotykają tę ważną grupę społeczną.

To też może cię zainteresować: Sensacyjne wieści o Adrianie Kalskiej. Pojawiły się plotki o rzekomej ciąży lubianej aktorki. Inna gwiazda zdecydowała się na wiele mówiący komentarz

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kościelne przepisy są jednoznaczne. Czy niedawanie pieniędzy na tacy to grzech