Kwestia wieku emerytalnego zawsze wzbudza intensywne emocje i budzi zainteresowanie społeczeństwa. Obecnie, gdy ustawowy wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, wielu seniorów decyduje się nadal pracować, przyciągając uwagę swoimi rekordowymi emeryturami. Jednak pytanie, czy rząd zamierza podjąć kroki w celu zmiany tego wieku, jest jednym z gorących tematów, informuje Goniec.

Mimo że niektórzy seniorzy decydują się na dorabianie do swoich emerytur, to wiek emerytalny pozostaje tematem kontrowersyjnym. Czy obecna władza ma zamiar podjąć jakiekolwiek działania w tej kwestii?

W rozmowie z RMF FM minister ds. równości Katarzyna Kotula podkreśliła, że obecnie istniejące różnice w wieku przejścia na emeryturę dla kobiet i mężczyzn są formą dyskryminacji. Jednak minister rodziny, pracy i polityki społecznej Polski Agnieszka Dziemianowicz-Bąk stanowczo odrzuca możliwość podniesienia wieku emerytalnego. W tej kwestii rząd pozostaje zgodny z poprzednią administracją.

Minister Dziemianowicz-Bąk podkreśliła, że "nie po to przywracaliśmy wiek emerytalny, aby teraz pracować nad jego wydłużeniem." Zaznaczyła również, że przejście na emeryturę powinno być wyborem, a nie przymusem.

Ostatnio wróciła także dyskusja na temat emerytur stażowych, które zależałyby nie od wieku, lecz od stażu ubezpieczeniowego. Projekt Lewicy wskazuje, że osoby urodzone po 31 grudnia 1948 r. mogłyby skorzystać z emerytury stażowej, pod warunkiem posiadania odpowiedniego okresu składkowego i nieskładkowego. Prof. Gertruda Uścińska, była szefowa ZUS, wyjaśniła jednak, że takie rozwiązanie generowałoby znaczne koszty dla państwa.

Decyzja w kwestii wieku emerytalnego pozostaje kluczowa dla milionów Polaków. Czy rząd utrzyma obecne zasady, czy może zdecyduje się na wprowadzenie zmian? Odpowiedzi na te pytania będą miały istotny wpływ na przyszłość emerytów i całe społeczeństwo.

Jak informował portal "Życie News": Janina Ochojska ujawniła prawdę o stanie swojego zdrowia. Jak się teraz czuje europosłanka

Przypomnij sobie: Z życia wzięte. Postanowiłem przyjrzeć się przyszłym teściom mojego syna. Przypadkowo podsłuchałem ich rozmowę i dowiedziałem się o strasznym sekrecie