Ojciec Tadeusz Rydzyk, redemptorysta i założyciel Radia Maryja, ujawnił niedawno pewien niezwykły sekret związany z jego życiem. Przez 27 lat skrupulatnie zbiera skrawki papieru, aż do dziś zgromadził ich blisko 60 tysięcy. To jednak nie zwykłe pamiątki – są to wycinki z gazet, a wszystkie dotyczą jednego tematu, który w jego ocenie jest gorszący. Co skrywa tajemniczy zbieracz wycinków?

Ostatnie kontrowersje wokół Fundacji Lux Veritatis, związanej z ojcem Rydzykiem, dodają nowy rozdział do historii jego działań. Informacje o zasileniu konta fundacji przez Prawo i Sprawiedliwość wzbudziły wiele kontrowersji, zwłaszcza biorąc pod uwagę kwoty sięgające setek tysięcy złotych. Media donoszą, że od 27 lat redemptorysta zbiera wycinki prasowe, zwłaszcza te dotyczące fałszywych doniesień na temat finansowania Radio Maryja i jego fundacji.

Fundacja Lux Veritatis ma otrzymać znaczne środki od partii rządzącej, a łączna kwota ma wynieść aż 369 tysięcy złotych. Dodatkowo, przez osiem lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, konta związane z Rydzykiem miały trafiać kosmiczne sumy z Funduszu Sprawiedliwości. Ojciec Rydzyk zdementował te informacje, twierdząc, że to wszystko to kłamstwa, a ataki są skierowane przeciwko niemu i Radio Maryja.

W wywiadzie dla "Naszego Dziennika", o. Rydzyk podkreślił, że gdyby nie wiara, nie byłby w stanie wytrzymać ataków i fałszywych oskarżeń. Opowiedział także o swoim nietypowym hobby, czyli zbieraniu wycinków prasowych. Te mają zawierać nieprawdziwe informacje dotyczące finansowania jego działań i nadal stanowić dla niego wyjątkowy sposób radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Czy hobby ojca Rydzyka to jedynie kuriozalny sposób na przetrwanie w świecie mediów i polityki, czy może jest to symboliczny gest, który dla niego ma głębsze znaczenie? Tego dowie się czytelnik w trakcie lektury tego niezwykłego artykułu.

Jak informował portal "Życie News": Kolejne rewolucyjne zmiany w Telewizji Polskiej. Władze stacji zdecydowały o nowościach w „19:30” i „Teleexpressie”. To będzie zaskoczenie dla widzów

Przypomnij sobie: Siostra Macieja Kurzajewskiego potwierdziła krążące plotki. Fani dziennikarza i Katarzyny Cichopek mają powody do radości. To wielka niespodzianka