Sezon narciarski nie zawsze przynosi radość i triumfy, zwłaszcza gdy zdrowie i życie najbliższych stawają pod znakiem zapytania. Dawid Kubacki, ceniony polski skoczek narciarski, podzielił się niedawno z mediami dramatycznymi wydarzeniami z poprzedniego sezonu, które sprawiły, że zakończył rywalizację i wrócił do Polski.

W poprzednim sezonie Kubacki walczył o podium Pucharu Świata, ale niespodziewanie zdecydował się na nagłą rezygnację podczas Raw Air. Powodem tego radykalnego kroku była krytyczna sytuacja zdrowotna jego żony, Marty Kubackiej, u której ujawniła się wada serca. Teraz, w wywiadzie z portalem Sport.pl, Dawid Kubacki zdradził kulisy tego trudnego okresu i co zadecydowało o komplecie jego rodziny.

Trudny Sezon dla Polskich Skoczków

Obecny sezon nie jest łaskawy dla polskich skoczków, a to także dotyczy samego Dawida Kubackiego. Po ubiegłorocznym sukcesie, gdzie walczył o zwycięstwo w Pucharze Świata, obecnie boryka się z wyraźnym spadkiem formy. Zawodnicy, przyzwyczajeni do miejsc w czołówce, zmagają się z zajmowaniem miejsc w pierwszej dziesiątce zawodów. Dla Kubackiego, który jeszcze niedawno był pewny podium, jest to wyjątkowo trudne doświadczenie, pisze Super Express.

Dramatyczny Powrót do Polski z Powodu Dramatu Rodziny

Decyzja o wcześniejszym zakończeniu sezonu w poprzednim roku była nie tylko sportowa, ale przede wszystkim życiowa. Marta Kubacka, żona Dawida, znalazła się w szpitalu z powodu poważnej wady serca. Jej życie było zagrożone, a sytuacja była na tyle krytyczna, że Kubacki zdecydował się na natychmiastowy powrót do Polski.

W rozmowie z norweskimi mediami, Dawid Kubacki ujawnił, że szanse na przeżycie jego żony były początkowo zaledwie 50 na 50. Walka lekarzy o jej życie była intensywna, ale jedna decyzja okazała się kluczowa. Kubacki wyznał, że wspólna decyzja z wujkami, którzy zdecydowali się odwiedzić Martę tego dnia, zamiast matki, miała decydujący wpływ na ratowanie życia. Serce Marty zatrzymało się o 9:05, ale szybka reakcja wujków i natychmiastowa pomoc medyczna sprawiły, że życie żony skoczka zostało uratowane.

Szczęśliwe Zakończenie i Wiara w Czuwającą Górę

Marta Kubacka miała ogromne szczęście. Jej życie uratowała jedna decyzja, która sprawiła, że pomoc przyszła w odpowiednim czasie. Dawid Kubacki podkreślił, że wierzy, iż góra czuwała nad jego rodziną. Opowiedział o dniu, gdy serce jego żony stanęło, i jak wujkowie oraz pogotowie ratunkowe działały szybko i skutecznie. Marta Kubacka, po przebudzeniu w szpitalu, dopiero wtedy zaczęła zdawać sobie sprawę z dramatycznej sytuacji.

Historia Dawida i Marty Kubackich to nie tylko sportowe wyzwania, ale także dramatyczna walka o życie i szczęśliwe zakończenie, które budzi nadzieję i podkreśla siłę rodziny w trudnych chwilach.

To też może cię zainteresować: Powrót Jarosława Kreta do TVP przeobraził się w zdumienie widzów. Prezenter pogody zrobił na wizji coś nieprawdopodobnego. Co się stało w „19:30”


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magda Gessler znowu zaskakuje. Ceny na jej pączki przeprawiają o zawrót głowy