W ostatnich dniach polska scena medialna obiegła informacja o nagłej decyzji nowego dyrektora TVP Info dotyczącej wycofania z anteny Elżbiety Żywioł. Pracująca dla TVP od 2016 roku prezenterka, pomimo licznych zmian w zespole, utrzymała swoją posadę, co wywołało kontrowersje wśród widzów. Oto, dlaczego nowy szef stacji zdecydował się na tę radykalną zmianę.

Elżbieta Żywioł była znana z prowadzenia programów informacyjnych, głównie porannego "Info dzień", oraz udziału w różnych programach publicystycznych. Mimo licznych zmian w Telewizji Polskiej, nie straciła swojej pozycji, co stało się źródłem zaskoczenia i niezadowolenia widzów. Zdaniem wielu z nich, postawa i działania Żywioł były kontrowersyjne, co skłoniło ich do wyrażenia sprzeciwu wobec jej dalszej obecności na antenie, informuje Pomponik.

Nowy dyrektor TVP Info, Paweł Moskalewicz, podjął decyzję o wycofaniu Elżbiety Żywioł z anteny w odpowiedzi na te głosy sprzeciwu widzów. W rozmowie z "Polityką" Moskalewicz podkreślił, że decyzja ta nie jest wynikiem obojętności czy zapomnienia o przeszłości. Wręcz przeciwnie, nowe kierownictwo TVP ma świadomość historii stacji i osób, które ją reprezentowały.

"Przychodząc do TVP Info, doskonale wiedzieliśmy, kto i co firmował swoją twarzą - z tymi osobami się pożegnaliśmy. Nie deklaruję, że nikt, kto pracował w starym TVP Info, nie pojawi się teraz na antenie, ale to będzie zdecydowana mniejszość" - wyjaśnił Moskalewicz.

Decyzja o wycofaniu Żywioł z anteny została poparta troską o wartości i standardy, jakie stacja chce reprezentować. Paweł Moskalewicz podkreślił, że zespół TVP Info zawsze miał znakomitych fachowców, którzy tworzyli doskonałą telewizję. Jednakże, pod jego zarządem, oczekuje się, że ci, którzy dzielą wartości i idee stacji, zostaną zachowani.

"Rozmawiałem z nimi, opowiedziałem, jakie są moje przekonania, idee, zasady, jak wyobrażam sobie misję TVP i powiedziałem: zapraszam, jeżeli ktoś podziela te wartości, pracujemy wspólnie, róbmy jak najlepszą telewizję publiczną. Oczywiście, jeżeli ktoś się nie sprawdzi, to się pożegnamy" - zaznaczył dyrektor.

Decyzja o wycofaniu Elżbiety Żywioł z anteny TVP Info stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w ostatnich dniach w polskim środowisku medialnym, sygnalizując radykalne zmiany w podejściu do składu osobowego stacji informacyjnej.

To też może cię zainteresować: Na jaw wychodzą powalające fakty na temat zatrzymania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Szefowa Kancelarii Prezydenta wyjawiła szczegóły sprawy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiadomo, co czeka Kamińskiego i Wąsika w areszcie. Czy będą wyjątkowe warunki dla osadzonych