Zimowa aura zawitała do naszego kraju. Od kilku dni obserwujemy coraz niższe temperatury, a jak wskazuje portal "Super Express", w najbliższych dniach czekają nas opady śniegu. We wtorek i środę w części kraju należy spodziewać się opadów sięgających nawet 15 cm.

Przed nami dni ze śniegiem i niskimi temperaturami

Ostatnie dni listopada należy spodziewać się ataku zimy. Będzie wiązało się to ze spadkiem temperatury i opadami śniegu. Już w nocy z poniedziałku na wtorek opady śniegi okresowo umiarkowane pojawią się na południowym zachodzie naszego kraju. Odnotujemy w tym czasie opady sięgające nawet 10 cm.

Czeka nas mroźna noc. Najniższe wartości temperatur odnotujemy w północnej i północno-wschodniej części kraju. Termometry pokażą tu od -10 do nawet -12 stopni Celsjusza. Temperatura spadnie poniżej zera także w pozostałej części kraju - będzie od -5 do -1 stopnia Celsjusza.

We wtorek niemal cały kraj będzie okrywała warstwa chmur. Jedynie na północnym wschodzie możliwe są większe przejaśnienia. Okresami intensywne opady śniegu wystąpią przede wszystkim na południowym zachodzie. Tu spadnie od 15 do nawet 20 cm śniegu.

We wtorek najzimniej będzie na północnym wschodzie. Tu termometry pokażą -3 stopnie. Nieco cieplej będzie na zachodzie, gdzie temperatura wzrośnie i będzie oscylowała w okolicach 0 stopni.

Śnieg/YouTube @Siema Banda
Śnieg/YouTube @Siema Banda
Śnieg/YouTube @Siema Banda

Mróz da nam się we znaki

W środę także popada śnieg, choć będą to raczej słabe opady. Zachmurzenie będzie na ogół duże. Na wschodzie termometry pokażą w dzień do -4 stopni. Na północnym zachodzie temperatury w okolicy 0 stopni.

Dzień później opady śniegu nie powinny się pojawić, może poza Pomorzem, choć będą raczej słabe. Znów najchłodniej ma być na północnym wschodzie - do -3 stopni, w Centrum odnotujemy 0 stopni i plus 1 stopnia nad morzem.

Napływu cieplejszych mas powietrza możemy spodziewać się w piątek. Będą to masy wilgotne, dlatego należy spodziewać się opadów śniegu z deszczem, przechodzącym następnie w deszcz.

Śnieg/YouTube @weathermanradom
Śnieg/YouTube @weathermanradom
Śnieg/YouTube @weathermanradom

Czekacie na śnieg? A może macie go pod dostatkiem?

To też może cię zainteresować: Umieść kilka liści laurowych na kaloryferze. Ten patent zyskuje coraz większą popularność

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Biskupi wprowadzają zmiany w pogrzebach. Na jakie kroki się zdecydowano

O tym się mówi: Plotki o wyrzuceniu Elżbiety Jaworowicz z TVP zataczają szerokie kręgi. Co stanie z prowadząca kultowej „Sprawy dla reportera”. Czy to koniec epoki