Szymona Hołownia jest jednym z liderów opozycyjnych partii, które są w stanie stworzyć nowy rząd. Jak podaje portal "Pomponik", od ogłoszenia wyników ostatnich wyborów znacznie wzrosło zainteresowane zarówno samym Hołownią, jak i jego rodziną. Sąsiedzi lidera Polski 2050 uchylili rąbka tajemnicy. Co powiedzieli na temat polityka?

Z telewizji do Sejmu

Szymon Hołownia przed wejściem w świat polityki, związany był z mediami. Przez lata współprowadził program "Mam Talent", gdzie występował u boku Marcina Prokopa. Hołownia porzucił jednak posadę w TVN i zdecydował się na karierę polityczną. Wystartował w ostatnich wyborach prezydenckich, po których zdecydował się założyć własną partię.

Polska 2050 startująca w koalicji z PSL pod szyldem Trzeciej Drogi zajęła trzecie miejsce, za Prawem i Sprawiedliwością oraz Platformą Obywatelską, odnotowując całkiem niezły wynik. Z nieoficjalnych informacji docierających do mediów wynika, że Hołownia miałby zasiąść w fotelu Marszałka Sejmu, co byłoby sporym wyróżnieniem dla debiutującego parlamentarzysty.

Trudno się dziwić, że po takim sukcesie, Hołownia znalazł się w centrum zainteresowania, podobnie, jak jego rodzina.

Szymon Hołownia z żoną/Instagram @szymon.holownia
Szymon Hołownia z żoną/Instagram @szymon.holownia
Szymon Hołownia z żoną/Instagram @szymon.holownia

Sąsiedzi Szymona Hołowni uchylili rąbka tajemnicy

Szymon Hołownia jest mężem Urszuli Brzezińskiej-Hołowni, z którą doczekał się dwóch córek, Marii i Elżbiety. Dziennikarze "Faktu" dotarli do sąsiadów rodziny. Okazuje się, że o rodzinie polityka mówili w samych superlatywach.

"Jechałam do sklepu. Przede mną było ślisko. Przewróciła się staruszka na rowerze. Pan Hołownia jechał samochodem. Inny by przejechał i pojechał, a on się zatrzymał, podszedł do kobiety, pomógł jej się podnieść, pytał, czy gdzieś jej nie podwieźć, nie wezwać karetki" - opowiedziała jedna z sąsiadek Hołowni.

Inna dodała, że zawsze wszystkim się ukłoni, zagada i zapyta, co słychać.

Szymon Hołownia/YouTube @Wirtualna Polska
Szymon Hołownia/YouTube @Wirtualna Polska
Szymon Hołownia/YouTube @Wirtualna Polska

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Kasia Cichopek pokazała niezłą wpadkę w „Pytaniu na śniadanie”. Gwiazda postanowiła nie ukrywać tego, co się stało. Wrzuciła do sieci mocne nagranie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak wyglądało ostatnie pożegnanie Cezarego Olszewskiego. Padło wiele poruszających i przejmujących słów na temat tancerza

O tym się mówi:Krzysztof Rutkowski zabrał głos w sprawie odnalezienia ciała Grzegorza Borysa. Jego wpis wywołał poruszenie w sieci. Internauci nie kryli emocji