Jak przypomina portal "Goniec", wyniki badań DNA ostatecznie potwierdziły, że ciało kobiety znalezione w niedzielę 18 czerwca na greckiej wyspie Kos, należy do zaginionej Polki. W sprawie dramatycznych wydarzeń zabrała głos matka ofiary. Nie przebierała w słowach, mówiąc o podejrzanym o dokonanie zbrodni obywatelu Bangladeszu, a także o działaniach greckiej policji. Stwierdziła również, co mogło ocalić jej córkę przed najgorszym.

Poruszająca śmierć 27-letniej Anastazji

Zbrodnia dokonana na wyspie Kos odbiła się szeroki echem nie tylko w Polsce, ale i w Grecji. Do zaginięcia Anastazji doszło 12 czerwca. Kiedy dziewczyna nie stawiła się na spotkanie ze swoim chłopakiem, ten zwrócił się do służb. Zaczęły się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Polki. Brali w nich udział śledczy, a także wolontariusze.

W niedzielę 18 czerwca odnaleziono ciało młodej kobiety. Niestety było ono w znacznym stopniu rozkładu, co znacznie utrudniało identyfikację zwłok. Śledczy zdecydowali się na przeprowadzenie badań DNA, które potwierdziły, że zmarłą kobietą jest właśnie Anastazja.

Miejsce znalezienia zwłok Anastazji/ YouTube @TVP Info // Anastazja/YouTube @Super Express
Miejsce znalezienia zwłok Anastazji/ YouTube @TVP Info // Anastazja/YouTube @Super Express
Miejsce znalezienia zwłok Anastazji/ YouTube @TVP Info // Anastazja/YouTube @Super Express

Matka zabrała głos w sprawie śmierci 27-latki

Mama Anastazji wyruszyła do Grecji w miniony piątek. Chciała wziąć udział w poszukiwaniach swojego dziecka. Przed wyjściem usłyszała od męża, że "leci po zwłoki". Niestety słowa te okazały się prorocze.

W rozmowie z dziennikarzami MEGA TV mama zamordowanej Polki wskazała, że ma żal do greckich służb, które jej zdaniem traciły cenny czas. Przyznała też, że nie wie, dlaczego jej córka znalazła się w towarzystwie obcokrajowców. Zasugerowała, że być może jej córka została czymś odurzona.

"Na pewno moja córka się broniła. Może gdyby nie broniła, to by żyła" - stwierdziła matka Anastazji. Poruszenie wywołały również słowa dotyczące mordercy. Kobieta nie ma wątpliwości, że "kara śmierci" za tę zbrodnię, to zdecydowanie "za mało".

Anastazja/YouTube @Super Express
Anastazja/YouTube @Super Express
Anastazja/YouTube @Super Express

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Najnowsze doniesienia w sprawie Anastazji. Wyniki badań nie pozostawiają najmniejszych złudzeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowsze wieści o Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej. Aktorka zmaga się z kryzysem wizerunkowym przez syna. Co wydarzyło się w domu gwiazdy

O tym się mówi: W TVN doszło do bulwersujących zmian kadrowych. Fani stacji mówią wprost o czystkach. Pracę straciły topowe gwiazdy „Dzień Dobry TVN”. Skąd ta decyzja