Jak przypomina portal "Goniec", już od 1 lipca rodzice dzieci w wieku szkolnym będą mogli złożyć wniosek o wypłatę pieniędzy w ramach programu "Dobry start". Świadczenie w kwocie 300 złotych rodzice mogą wykorzystać na zakup podręczników i innych pomocy edukacyjnych na nowy rok szkolny. Jakie warunki należy spełnić, żeby dostać 300 plus? Kiedy i jak składać wnioski?

Niebawem ruszy przyjmowanie wniosków w ramach programu "Dobry Start"

Każdy, kto ma dziecko w wieku szkolnym, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak drogie są podręczniki i inne pomoce edukacyjne. Środki na ten cel potrafią skutecznie wydrenować domowy budżet, zwłaszcza jeśli musimy kupić zeszyty i książki dla więcej niż jednej pociechy.

Pomocą w pokryciu przynajmniej części wydatków, ma być świadczenie wypłacane w ramach programu "Dobry Start". Gdzie i kiedy złożyć wniosek?

Pieniądze/YouTube @ Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach
Pieniądze/YouTube @ Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach
Pieniądze/YouTube @ Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach

Jak i kiedy złożyć wniosek o świadczenie 300 plus?

Nabór wniosków w ramach programu "Dobry Start" na rok szkolny 2023/24 ruszy już 1 lipca i potrwa do ostatniego dnia listopada. Im wcześniej zdecydujemy się na wysłanie wniosku, tym szybciej na nasze konto trafią wypłacane w ramach programu środki.

Wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną poprzez portal PUE ZUS, serwis emp@tia.pl, a także za pośrednictwem bankowości elektroniczną. Należy pamiętać, że świadczenie wypłacane jest obecnie w formie bezgotówkowej na konto bankowe wskazane we wniosku.

Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu gwarantuje jego wypłatę nie później niż przed ostatnim dniem września. Złożenie go później wiąże się z wypłatą świadczenia w terminie do dwóch miesięcy od daty złożenia wniosku.

Pieniądze/YouTube @DDA Beczka
Pieniądze/YouTube @DDA Beczka
Pieniądze/YouTube @DDA Beczka

Świadczenie 300 plus nie obejmuje dzieci uczęszczających do przedszkola i zerówek, ani studentów.

Co sądzicie o programie "Dobry Start"?

To też może cię zainteresować: Mężczyzna wypłacał pieniądze z bankomatu. Zainteresowała się nim policja. 25-latek trafił do aresztu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące rozwiązanie problemów z rośnięciem ogórków. Wystarczy zmieszać jeden składnik z wodą i podlać krzaki. Sąsiedzi będą zazdrościć nam plonów

O tym się mówi: Boże Ciało 2023 już w najbliższy czwartek. Duchowni wydali kluczową dla milionów wiernych decyzję w sprawie kolejnych dni. Trzeba o tym pamiętać